Rugsėjis 23, 2023, 11:35:45 pm

Naujienos:

Startuoja Kiberzonos internetinis projektas apie krypto valiutas ir būdus joms išgauti/uždirbti!


Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Sleeper

1
Biržos / Stambiausios biržos šiai dienai
Spalis 23, 2017, 11:18:18 pm
5 biržos turinčios daugiausia valiutų porų:


   YoBit - 648 poros
   C-CEX - 231 poros
   Bittrex - 202 poros
   LiveCoin - 182poros
   Poloniex - 90 poros


Tačiau aš nesiūlyčiau rinktis biržos tik pagal pagal prekybinių porų skaičių, labai svarbu yra prekybos apimtys, tai atspindi biržos stabilumą ir patikimumą. Ši taisyklė veikia ne visada, tačiau daugeliu atvejų. Šiuo metu pagal prekybos apimtis biržos išsidėsčiusios tokia tvarka:




Aš rinkčiausi optimalią biržą, pagal prekybos poras ir apimtis, t.y. Bittrex. Jei esate naujokas ir žadate pirkti mokamus signalus, Bittrex yra geras pasirinkimas. Jūs juk nežinote kokiai monetai gausite signalą, dėl to reikalinga birža su didesne kriptovaliutų apimtimi.

2
Visa kita / EOBOT - kasimas debesyje pradedantiesiems!
Spalis 15, 2017, 09:32:59 pm
   EOBOT tai vienas iš pirmųjų "Cloud mining" platformų internete, veikiantis jau nuo 2013 metų. Tai patikrintas projektas, kad apgaus tikimybė labai maža.
Kuo šis projektas išsiskiria iš daugelio kitų kasimo debesyje? Na, visų pirma tai jis realus kasimas debesyje! Antra, čia galima pradėti kasti monetas be investicijų, t.y. čia nebūtina pervedinėti pinigų, čia galima naudoti monetas surinktas iš kranų(apie tai rašoma čia) t.y. galima pervedinėti tikrai mažas sumas, kas yra nebūdinga tokiems projektams, be to, čia yra integruotas kranas, kuris kas 24val. duoda po kažkiek(tuo metu kasamų) monetų, kurias galima išsikeisti ten pat į Cloud SHA-256 4.0 5 Year Rental, taip pradedant kasti. Tačiau neskubėkite, pradžiai vystykite patį "debesį". Taip, čia galima "kasti" patį kasimo debesį Cloud SHA-256! To pasekoje jūsų turimi pajėgumai augs ir kai pasieksite 50GHS pajėgumą, galėsite pradėti kasti kriptovaliutų monetas. Aišku, galima pradėti ir anksčiau, tačiau kasimo greitis bus labai mažas. Kas be ko, reikia nusiteikti, kad čia ilgalaikis projektas, kurį vystant rezultate galima iš to uždirbti nemažus pinigus.


Dažniausiai daroma naujokų klaida: tik užsiregistravus nustatomas kasti BTC, to daryti neverta, nes dar neturite su kuo kasti, pirma reikia aplankyti integruotą kraną(Products/Faucet) bei užsiauginti pajėgumus.


Kaip turbūt pastebėjote, siūlau rinktis būtent Cloud SHA-256 4.0 5 metams skirtą pajėgumą, šiuo metu jis pats pelningiausias, nors yra ir analogiškas algoritmas 24 valandoms ir jis žymiai galingesnis, tačiau jo naudoti neapsimoka, nes kainuoja daugiau nei gali iškasti monetų.


Tiems, kas pasiryžę investuoti didesnes sumas nerekomenduočiau naudoti EOBOT dėl gana didelės parduodamų resursų kainos. Analogiški pajėgumai HASHFLARE servise kainuoja pigiau, tačiau ten jau reikia investuoti realius pinigus, na jei norima uždirbti...


Šis projektas iš analogiškų išsiskiria dar vienu niuansu - jam galima padėti kasti savo kompiuteriu.



Jei projektas sudomino - einate ir registruojatės čia!
3
  Internete tikrai daug web puslapių, kur mokama kokia nors kriptovaliuta už tai, kad žmogus užeina į puslapį, pamato reklamą(o už tai puslapio savininkas gauna pinigėlių), įveda savo sąskaitos numerį, paspaudžia ant nuorodos, patvirtina (reCAPCHA, SOLVEmedia), kad yra žmogus ir gauna kažkiek kriptovaliutos. Tokių puslapių internete yra labai daug, tačiau ne visi moka. Čia bus skelbiami tik patikrinti projektai.
Taip pat kranai būna įvairūs, vieni moka iš karto, kiti kaupia ir išmoka pasiekus tam tikrą monetų kiekį. Kranai kurie moka iš karto, paprastai moka tarpininkui, su kuriuo sudaryta sutartis. O tas tarpininkas turi įvairiausių monetų sąskaitas, kas leidžia surinkti monetas iš įvairių kranų, po to vartotojas gali sukauptas lėšas persivesti kur nori. Toks tarpininkas reikalingas tam, kad nereikėtu mokėti pavedimo mokesčio kiekviena kartą, kai kranas išduoda monetas, priešingu atveju uždirbti nieko nepavyktu.
Vienas iš populiariausių tarpininkų yra Faucet Hub, rekomenduoju čia užsiregistruoti, jei planuojate pradėti rinkti nemokamai dalinamą kriptovaliutą.

Kranų sąrašą pradėsiu dviem legendiniais kranais, kurie gyvuoja jei eilę metų:

freedogecoin (reikalinga registracija) - Dogecoin monetos kaupiamasis kranas, minimalus išvedimo kiekis 200 Dogecoin, pervedimo mokestis - 1 Dogecoin, duoda kas 1 valandą, išmoka kintanti.
freebitcoin (reikalinga registracija) - BTC monetos kaupiamasis kranas, minimalus išvedimo kiekis 0,0003 BTC, pervedimo mokestis - 0,000004 BTC (pasirinkus automatinį - nemokamai), duoda kas 1 valandą, išmoka kintanti.

P.S. Žemiau bus išvardinti tik patikrinti ir tikrai mokantys kranai naujienos parašymo datai.
4
Keityklos / MISTERTANGO
Rugsėjis 10, 2017, 01:41:29 pm
Taip, taip, tu teisingai supratai, ši kontora jau priima bitkoinus(BTC)!


Einate čia MISTERTANGO užsiregistruojate, patvirtinate tapatybę (reikės nufotografuoti  arba nuskenuoti pasą/ID kortelę ir savo veiduką), viską labai patogu padaryti išmaniajame telefone atsisiuntus MISTERTANGO aplikaciją.
Kaip sužinoti savo BTC sąskaitos numerį? Tai labai paprasta - mobilioje aplikacijoje spaudžiate Settings(krumpliaratis viršutiniame dešiniame kampe), po to spaudžiate "How to deposit?", einame žemyn ir ten pačioje apačioje po "Using Bitcoin" matome savo BTC adresą, kurį galite naudoti visur kur reikia.

Jei naudojatės kompiuteriu, prisijungiate prie paskyros ir pačiame viršuje matote savo e-mailą ir vardą pavardę, po to IBAN sąskaitos numerį ir po juo bitkoinų sąskaitos numerį, šalia parašyta BTC->EUR.

Perveskite Bitcoin į nurodytą BTC adresą ir jie bus automatiškai iškeisti į EUR. Jei gaunama vertė bus žemesnė nei rinkos daugiau kaip 5 proc, bitcoin nebus iškeisti. Juos galėsite iškeisti patys patogiu metu Bitmarket biržoje.

Pastaba: Bitcoin keičiami sulaukus 1 tinklo patvirtinimo. Paslaugą teikia Bitmarket. Įskaitymo mokestis: 0.5% (minimali pervedimo suma 0.005 BTC)
Tarp kitko, ši firma bendradarbiauja su Citadele banku, jau turbūt daugeliui teko susidurti su MISTERTANGO ir anksčiau, jie tarpininkaudavo darant apmokėjimus už komunalines ir kitas paslaugas.


Mistertango privalumai:

       
  • Nemokamas kortelės užsakymas

  •    
  • Nėra mėnesinių ar aptarnavimo mokesčių

  •    
  • Kartą per mėnesį nemokamai išsigryninkite iki €200

  •    
  • Atsiskaitykite įprastose parduotuvėse ar internete, visame pasaulyje

  •    
  • Kortelė susieta su nemokama Mistertango IBAN sąskaita

5
Claymore's išleidau naują kastuvo versiją. Ši programa skirta kripto valiutų išgavimui panaudojant VGA kortas(tinka AMD ir Nvidia VGA kortos)

Šiuo metu naujausia versija v10:

- added assembler kernels for ETH+LBC mining mode (AMD cards only), major speedup for LBC.
- about 1% ETH speedup for Vega cards.
- fixed issues with voltage/clocks management for latest AMD blockchain drivers (not completely).
- new GPU sorting method for NVIDIA cards. Now GPUs are sorted by physical bus index (it matches AfterBurner list of GPUs).
- for ETH+LBC mining mode maximal "dcri" value is 1000 now.
- added "-platform" option.
- added "ESTALE" option support in failover file epools.txt (see "-estale" option for details).
- several minor bug fixes and improvements.

Pilną programos aprašymą bei galimybę parsisiųsti rasite čia: Claymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner v10 (Windows/Linux)
6
Visa kita / Klausom muziką - uždirbam pinigus!
Rugpjūtis 30, 2017, 10:35:51 pm
     Tikrai taip, tau nepasirodė, tikrai galima uždirbti kriptovaliutos netgi klausantis mylimos radio stoties per internetą! Viskas išbandyti ir patikrina - veikia puikiai, kokybė gera!
Šis metodas ypatingai patiks tiems, kas pastoviai klauso radiją darbe/namie per kompiuterį ir tuo metu dirba ar ką nors kitko veikia. Klausiate kaip ir kur - skaitome žemiau, viską paaiškinsiu papunkčiui:


       
  • Einame čia ir registruojamės.

  •    
  • Parsisiunčiame piniginę BRO monetai čia.

  •    
  • Kur nors išpakuojame suarchyvuotą piniginės failą ir paleidžiame jį. Prasidės sinchronizacija, tai gali užtrukti iki 4val., kompo geriau neišjunginėti tuo metu.

  •    
  • Nebūtina laukti kol sinchronizavimo procesas baigsis, programoje einame į Receive ir kopijuojame Adress(pvz.:BWCkqEZ2NC6mMRJfW7g7ptm9nRz8npVpkA) čia bus pervedamas uždarbis.

  •    
  • Grįžtame į bitrad.io puslapį, einame į profilio nustatymus ir ten įkopiname savo piniginės adresą (pvz.:BWCkqEZ2NC6mMRJfW7g7ptm9nRz8npVpkA)

  •    
  • Spaudžiame dešiniam viršutiniam kampe ir pasirenkame Countries, po to Lithuania ir matome kokias lietuviškas stotis galima klausyti. Tačiau ten pat rasite didelį pasirinkimą užsienietiškų stočių, arba galima rinktis ir pagal muzikos stilių.

  •    
  • Spaudžiame ant pasirinktos stoties ir paleidžiame ją groti paspaude ant trikampiuko ikonos. Viskas, pradėjote už dirbinėti krypto valiutą!

Deja viso šio reikalo palikti be priežiūros neis, laikas nuo laiko(kas 3-4 val.) reikės patvirtinti kad esi ne robotas(išspręsti nesudėtingą capchia).
Apmokėjimas vyksta kas valandą, 120.00 BRO monetų padalinama visiems klausantiems radijos per bitradio.io portalą, dėl to neina tiksliai pasakyti kiek uždirbsite. Pirmiausia skaičiuojami aktyvumo taškai, praėjus valandai jie konvertuojami į BRO monetą. Sistemoje veikia rekomendavimo sistema, kvieskite draugus ir už tai gausite nedidli atlygį.
Šiuo metu BRO monetos kursas yra žemas, tačiau kas ~pusmetį vyksta valiutos kurso pakilimai, kurių metu verta monetą parduoti. Yra tendencija pastovaus monetos kurso augimui.

Tuoj pesimistai pasakys, kad čia "nieko gero neuždirbsit, centus moka ir t.t.", aš pasakysiu taip - o tau kas nors moka kitur už tai kad klausai muziką? Greičiau priešingai, dauguma nori atimt pinigus už tai...







Registruojamės, jungiamės klausome, pinigus uždirbame!
7
Visa kita / HASHFLIRE - kasimas debesyje
Rugpjūtis 29, 2017, 06:11:05 pm
 Visiems, kam neįdomu užsiimti "geležiniais" reikalais (VGA kortos, kompiuteriai, jų instaliavimas, konfigūravimas, priežiūra), t.y. kas nedraugauja su kompiuteriais yra ir kiti būdai kaip galima investuoti savo pinigus kriptovaliutų išgavimui, vienas iš jų - kasimas debesyje.

    Kaip tai veikia (duotu atveju viskas bus aktualu būtent Hashflare servisui, tačiau praktiška tinka ir kitiems analogiškiems kasėjams debesyje):
Yra gana stambi firma Hashcoins, kuri gamina kasimo įrangą, taip vadinamus ASIC, pramoniniu mastu, t.y. dideliais kiekiais. Tai labai specifiniai įrenginiai, skirti kasti dažniausiai tik vienai konkrečiai monetai, pvz. Bitcoin, kainuoja jie brangiai, po viena jų pirkti dažniausiai neapsimoka, gamintojas paprastai juos parduoda tik pagal išankstinį užsakymą, t.y. sumokėjus pinigus reikia palaukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šie įrenginiai pastoviai tobulinami ir kas 6-12 mėn išleidžiama vis nauja jų versija, kuri dirba vis efektyviau, t.y. suvartoja mažiau elektros energijos, iškasa daugiau krypto valiutos. Šią naują ką tik pagaminta įrangą gamintojas paprastai pirmiausia panaudoja pas save tai pačiai krypto valiutai išgauti. Tam tikslui Hashcoins įkūrė dukterinę firmą Hashflare (Taline, Estija, gyvuoja >3 metus), kuri pastatė didelę ASIC įrenginių fermą ir nutarė pardavinėti jų generuojamą galią paprastiems žmonėms, kurie kompiuteriuose nieko nesupranta, tačiau puikiai gaudosi finansuose.
  Taip, šis būdas nėra pats pelningiausias pasaulyje, norint uždirbti krypto valiutos, tačiau jis yra patikrintas laiko ir puikiai veikia. Deja šiuo metu egzistuoja tūkstančiai panašių servisų ir nėra labai paprasta atskirti kuris iš jų yra vienadienis, o kuris veiks daugiau nei metus ir leis padauginti jūsų investuotus pinigus.


Kodėl būtent Hashflare - šiuo metu tai pelningiausias realus kasimas debesyje. Kaip naudosis Hashflare kasimo servisu? Tai gana nesudėtinga:

       
  • Visų pirma užsiregistruojame čia.

  •    
  • Pasirenkame (Buy Hashrate) koki kasimo algoritmą naudosime(SHA-256, Scrypt, ETHASH arba X11).

  •    
  • Pasirenkame koki galingumą pirksime(Select amount to purchase) iš karto matome kiek pinigų reiks mokėti.

  •    
  • Spaudžiame apmokėti(Purchase), pasirenkame apmokėjimo būdą(iš einamojo balanso, BTC, EMC, bankiniu pavedimu, kreditine kortele, Webmoney arba Payeer).

  •    
  • Laukiame kol bus prikastas pakankamas pasirinktos monetos kiekis išvedimui arba reinsvestavimui(už sugeneruotas monetas galima vėl pirkti serviso pajėgumus ir taip uždirbti daugiau).

Hashflare parduoda galingumus šiai dienai tokiomis kainomis:
Ethash(ETH)     - 2,2$ už 100KH/s   (kontraktas metams)
Zcash(ZEC)      - 2$ už 1 H/s   (kontraktas metams)
Scrypt (BTC)     - 7,5$ už 1MH/s     (kontraktas metams) yra aptarnavimo mokestis 0,01$/para/1MH/s)
SHA-256 (BTC)  - 2,2$ už 10GH/s    (kontraktas metams) yra aptarnavimo mokestis 0,0035$/para/10GH/s)

Privalumai naudojant kasimą debesyje:
Nereikia rūpintis kasimo įranga ir jos galimu gedimu ir remontu.
Nereikia nusimanyti kompiuteriuose, kad uždirbti pinigus iš kasimo.
Nereikia rūpintis programomis, jų atnaujinimais ir t.t.
Niekas neūžia po ausimis ir šilto oro nepučia karštą vasaros dieną.
Dirba kiaurą parą/savaitę/mėnesį/metus nesustodamas.
Metinis pelnas dažniausiai yra didesnis, nei investavus atitinkamą sumą į kasimo įrangą.

Trūkumai naudojant kasimą debesyje:
Pelną gausite tik kontrakto laikotarpyje, t.y. 12 mėnesių.
Pasibaigus kontrakto terminui įrangos niekas jums neduos, ji lieka paslaugos teikėjo.
Situacijos praktiškai nekontroliuojate, metų bėgyje bus išgaunama pasirinkta monetą, nieko keisti negalėsite kol nesibaigs kontraktas.

Kaip keičiasi pelnas laikui bėgant:
2017.09.01 SHA256  38,1% SCRYPT  44,2% Ethash  26,4% X11  117,1%
2017.10.01 SHA256  88,0% SCRYPT  -1,9% Ethash  -5,18% X11 -5,18%
2017.11.01 SHA256  82,5% SCRYPT  -74,2% Ethash  -12,7% X11 -90% EQUIHASH 35,6%
2017.12.01 SHA256  293% SCRYPT  79,7% Ethash  19,9% X11 -92,2% EQUIHASH 1,3%

Jei toks verslo modelis jus tenkina - einate, registruojatės, investuojate ir uždirbate kriptovaliutą!

8
Naujienos / Specialūs AMD draiveriai kasimui
Rugpjūtis 17, 2017, 01:43:40 pm
Džiugi žinia AMD video plokščių savininkams - pagaliau išleisti draiveriai skirti tiems, kas naudoja AMD video plokštes krypto valiutų išgavimui.
Kaip žinia, su senais draiveriais buvo problema - mažėdavo krypto valiutos išgaunamas kiekis su nauja epocha, kasant ETH ir ETC monetas.
Draiveriai tinka visoms šiuolaikinėms AMD vaizdo plokštėms:
Radeon™ RX Vega Series Graphics
Radeon™ RX 500 Series Graphics
Radeon™ RX 400 Series Graphics
AMD Radeon™ Pro DuoAMD
Radeon™ R7 300 Series Graphics
AMD Radeon™ R7 200 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 Fury Series Graphics
AMD Radeon™ R5 300 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 Nano Series Graphics
MD Radeon™ R5 200 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 300 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 8500 - HD 8900 Series Graphics
AMD Radeon™ R9 200 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7700 - HD 7900 Series Graphics
AMD Radeon™ Pro WX 7100 Graphics
Radeon™ Pro WX 5100 GraphicsRadeon™ Pro WX 4100 Graphics



Su naujo draiverio išleidimu ši problema išspręsta, draiverį galite parsisiųsti iš čia.



9
Apie programas / NiceHash Miner
Rugpjūtis 14, 2017, 06:41:28 pm


   Nicehash Miner - tai dar viena super populiari programa, skirta krypto valiutoms kasti naudojant CPU ir GPU. Ji suteikia daugiau informacijos, turi daugiau nustatymų ir skirta jau šiek tiek pažengusiems kasėjams. Taip pat ši programėlė išsiskiria iš visų kitų viena gana įdomia savybe - nesvarbu kokią monetą bekastumėte (programa sugeba automatiškai persijungi į tuo metu pelningiausią monetą), rezultate išmoką vis tiek gausite bitkoinais (BTC). Tai privalumas ir trūkumas tuo pačiu metu: servisas keičia kasamą monetą į bitkoinus nebūtinai pačiu geriausiu monetos kursu, kuris labai svyruoja(kasant konkrečią monetą, ją pakeisti į BTC galima palaukus palankaus kurso), tačiau privalumas tame, kad nereikia sukti galvos kur čia pasikeisti kasamą monetą į bitkoinus. Ši programa patiks tiems, kurie visai nenori užsiimti monetų prekyba/keitimu, o tiesiog nori išgauti šiek tiek pačios populiariausios krypto valiutos pasaulyje.
 
  Programą galite atsisiųsti iš čia. Instaliavimas labai paprastas: pasileidžiame, nurodome "Bitcoin wallet Address"(BTC monetos) piniginės adresą, norimą "Worker Name"(kasėjo vardas), spaudžiam Start, programa pasiūlys patestuoti turimą įrangą, tai gali užtrukti iki 30min, ir po to prasidės kasimas.
 
Programai šiek tiek padirbus,  pamatysite išgaunamo BTC kieki per dieną(DAILY ESTIMATED EARNINGS) ir jau išgautų BTC kiekį bei jų atitikmenį € arba $, priklausomai nuo programos nustatymų.
Paspaudus ant nuorodos "VIEW STATS ONLINE" užsikraus serverio puslapis, kur pamatysite žymiai daugiau visokios naudingos informacijos. Jei paspausite ant "MINING DETAILS" gausite visą informaciją apie šiuo metu veikiančios įrangos darbo būseną - kokia įranga dirba (CPU/GPU),koks naudojamas kasimo algoritmas, kasimo greitis hash'ais ir BTC/para.
Smalsesniems kasėjams skirti programos nustatymai CONFIGURE, čia rasime keturis meniu papunkčius. General skiltyje rasite tokius nustatymus:
-programos kalbos bei valiutos(€/$) pasirinkimą,
-kasimo rėžimo nustatymus MINING CONFIGURATIONS, kur galima nurodyti, kad programa pradėtu automatiškai kasti kai nieko nedarote su kompiuteriu(Start mining when idle) ir kad programa automatiškai pradėtu kasti ją paleidus (Auto start mining),
-serverio alokaciją SERVICE LOCATION, čia aktualu tuo atveju, jei gyvenate ne Europos kontinente.

Toliau seka System nustatymai, kur rasite galimybę uždėti pora varnelių:
-Log to file, visi programos pranešimai automatiškai bus surašyti į failą, kurį vėliau galėsite pastudijuoti,
-Enable P0 State, nustatymas leisiantis padidinti NVIDIA vaizdo plokščių našumą.

Toliau seka Advanced nustatymai, ten galima atidaryti programos katalogą, kur yra visi konfigūracijos nustatymus cfg faile bei atverti katalogą, kur guli programos log failai.

Paspaude About rasite programos versijos numerį bei informaciją apie prieš tai buvusias versijas bei padarytus pakeitimus.


10
Naujienos / Kanalas Telegram'e
Rugpjūtis 09, 2017, 06:03:12 pm
Nuo šiol visi norintys paplepėti apie krypto valiutas ar panašiomis temomis galite užeiti į šį Telegram kanalą.


Kas tas Telegram? Jei pamenate, senais gerais laikais buvo(gal vis dar yra) tokia mIRC programa, ją visi labai mėgo ir ten pagrinde vyko visas bendravimas. Tais laikais Skaip'as dar gimė, ko pasekoje galima sakyti, kad IRC numirė.
Ką bendro turi IRC ir Telegram? Na jei taip trumpai, paimkite IRC bendravimo patogumą ir funkcionalumą, padauginkite jį iš 100 ir gausite Telegram! Ši programa nėra sena, jai šiek tiek daugiau nei metai laiko, tačiau ji jau plačiai naudojama tiek rytų tiek vakarų Europoje. O mėgstama šį programėlė dėl tokių privalumų kaip saugumas (Rusijos spec tarnybos niekaip negali pasiklausyti jos,  dėl to vis bandoma ten ją uždrausti), greitis ir patogumas. Taip pat ši programa palaiko kanalus, botus, yra labai nedidelės apimties, veikia labai greitai, galite naudoti tiek telefone, tiek kompiuteryje, nėra ten registracijos kaip po tokios, ji rišasi prie jūsų mobilaus telefono numerio(kaip ir Viber), tačiau neturi jokių reklamų ar mokamų šudukų kaip kitos analogiškos programos. Kas nenori instaliuoti - yra portable versija(Windows OS), parsisiunti zip archyvuotą failiuką, išsipakuoji, pasileidi ir naudoji. Telegram'e yra stipriai išvystyta botų sistema, ji yra ant tiek galinga, kad galima valdyti net išmanų namą!
11
Apie programas / Minergate
Rugpjūtis 09, 2017, 03:29:54 pm
Minergate turbūt yra pati paprasčiausia ir lengviausiai valdoma programa, skirta žmonės, kurie nori šiek tiek užsidirbti iš krypto valiutos išgavimo(kasimo/mining). Kaip taisyklė, šią programą paprastai naudoja pradedantieji kasėjai, kurie dar nelabai gaudosi kitų programų nustatymų niuansuose ir nenori skirti daugiau laiko tyrinėjimams.
Nuo ko pradėti?  Einame čia ir užsiregistruojame(Signup). Tai labai paprastas procesas, reikia į laukelius įrašyti savo e-mail'ą, sugalvoti slaptažodį ir jį įrašyti į abu laukelius, po to uždėti varnelę "Aš ne robotas", išspręsti nesudėtingą užduotį(reCAPTCHA), kad tai patvirtinti ir paspausti ant "Sign up & start mining"


Sekantis žingsnis  - atsisiųsti pačią programą, ją rasite čia(pasirenkame pageidaujamą versiją).
Paprasčiausias variantas pradedantiesiems - "GUI miners", pasirenkate reikiamą programos versiją (64bit/32bit), tai priklauso nuo jūsų naudojamos operacinės sistemos, spaudžiame "Get It", parsisiunčiame, instaliuojame, paleidžiam programą, prisijungiame naudodami tuos pačius atributus, kuriuos suvedėme puslapio registracijoje.

Taip, programą turime, ką daryti toliau? Spaudžiame "Benchmark", procesas gali užtrukti iki 10min, čia programa patestuos jūsų turimą kompiuterį ir paskaičiuos krypto valiutos išgavimo greičius, tai matysite proceso eigoje. Testavimui pasibaigus, patys nekantriausi jau gali spausti "Smart miner" ir pulti kasti automatiniam rėžime(pats nepelningiausias išgavimo metodas). Čia programa pati viska padarys už jus, tereikės užeiti po mėnesio ir susirinkti iškasenas(išgautą krypto valiutą)  :)




Tie, kas nors šiek tiek domisi krypto valiutų kasinėjimais žino, kad ne visas valiutas galima kasti vienodai efektyviai, vienos geriau išgaunamos su CPU(centrinis procesorius), kitos su GPU(grafinis procesorius - vaizdo plokštė), pagaliau visos krypto valiutos skirtingu greičiu išgaunamos bei turi skirtingą kaina bei paklausą biržose. Va tolimesnis programos aprašymas jau bus įdomesnis, tiems šiek tiek besidomintiems krypto valiutomis ir jų išgavimu, žmonėms:


       
  • Wallet - čia jūsų išgautų valiutų piniginė, pirmiausia viskas atsiduria čia.

  •    
  • Smart Mining - na čia jau aptarėm, kastuvas tinginiams :)

  •    
  • Miner - gudresnis kastuvas besidomintiems. Čia galia pasirinkti norimą valiutą, jos išgavimo būdą(CPU/GPU), bei išgavimo greitį, kuris priklauso nuo to, kiek procesoriaus(CPU cores) ar Video plokštės(Intensity) resursų tam skirsite(didesnis skaičius - didesnis kompiuterio apkrovimas/išgavimo greitis).

  •    
  • Benchmark - jau aptarėm, viena karta patestavom ir pakaks, galite pamiršti šį punktą.

  •    
  • Achievments - čia galėsite rinkti visokius prizus/pasiekimus. Realios naudos iš jų nėra.

Pažengusiems kasėjams gali būti įdomios kitos šios programos versijos:
Console miners - programa neturi gražios grafinės aplinkos, tačiau duoda daugiau naudingos informacijos realiu laiku, gal šiek tiek mažiau apkrauna kompiuterį, stabilesnė.
Admin edition - praktiškai versija visiškai nereikalaujanti priežiūros(instaliuojasi sisteminis procesas), vieną kartą instaliavote, nurodėte savo e-mailą, kasamos valiutos pavadinimą ir kasimo intensyvumą ir viskas. Gali būti idomus variantas tiems, kas turi daug kompiuterių, kurie įjungti kiaurą parą ir gana silpnai išnaudojami(kompiuterių klasės, interneto kavinės, ofisai ir t.t.)



Kaip vyksta uždirbtos(iškastos) krypto valiutos išvedimas? Gana paprastai, einate į Wallet, pasirenkate norimą valiutą ir spaudžiate Withdraw, nurodote sąskaitos numerį, kur pervesite krypto valiutą. Ne, Swedbank ar SEB banko sąskaitos čia netiks, reikalinga jūsų personalinės piniginės sąskaita, arba sąskaita kurios nors krypto valiutų biržos(Bittrex, Poloniex ar kt.). Atkreipkite dėmesį, krypto valiutą galėsite pervesti tik tada, kai susikaups pakankamas kiekis, kiekvienai valiutai jis skirtingas. Be to, už pavedimą imamas nedidelis mokestis(Fee, Gas), kartais jį leidžia pasirinkti: kuo brangiau mokate už pavedimą - tuo greičiau pinigai pasieks adresatą.
Jei programa veikia ant >1 kompiuterio bus patogu žiūrėti statistiką ir pavedimus daryti iš internetinio puslapio.
Labai naudinga nuoroda norintiems sužinoti, kiek galima prikasti su šia programa krypto valiutos. Reikia pasirinkti norimą valiutą ir turimos įrangos pajėgumą.
12
Naujienos / Kaip susije krepšinis ir kriptovaliutos?
Rugpjūtis 07, 2017, 05:46:23 pm
Japonijos bendrovė ,,The NEM.oi Foundation",  plėtojanti finansų revoliucija vadinamą decentralizuotą finansinių transakcijų technologiją (angl. blockchain) bei skaitmeninę kriptovaliutą XEM, tapo Vilniaus krepšinio klubo ,,Lietuvos rytas" pagrindinė rėmėja...



Daugiau informacijos rasite čia.
13
Jei staiga nusprendėte užsiimti krypto valiutų išgavimu(kasimu), tai pats optimaliausias variantas(skirtingai nei kasant SOLO) bus prisijungti prie atitinkamo pool'o(pool - baseinas, sąjunga).

Pool'as reikalingas tam, kad skaičiavimo procesą tolygiai paskirstyti tarp visų pool'o kompiuterių, dėka ko padidėja bendras pool'o pajėgumas ir tai savo ruožtu kiekvienam kasikui(miner) garantuoja pelną, priklausomą nuo jo panaudotų pajėgumų. Pool'o pagalba galima generuoti daugelį krypto valiutų.
Pool'ų atsiradimą savo laiku įtakojo tinklo sudėtingumo augimas ir su tuo susiejąs  naujų bitkoinų generavimas. Dabar naujo bitkoino sukūrimui reikia 500 000 - 600 000 kartų didesnio skaičiavimų pajėgumo nei 2009 metais, kai valiuta tik atsirado, o tinklo sudėtingumas nepaliaujamai auga diena iš dienos.
Be abejo, yra stambios fermos su savo platformomis ir net stambūs duomenų centrai skirti krypto valiutų generavimui, vienok jų išlaikymo išlaidos yra per didelės paprastiems vartotojams, dėl ko dalyvavimas pool'e 99% atvejų yra  vienintelis variantas gauti stabilų uždarbį už krypto valiutų kasimą.
Pool'ų egzistavimas leidžia išlikti tokiems mažiems krypto valiutų kasėjams kaip mes, jei nebūtu pool'ų, krypto valiutų kasimas būtu įkandamas toli gražu ne visiems.


Dažnai naudojamų terminų paaiškinimas:

Poll'as(pool) - serveris, užsiimantis krypto valiutos išgavimo paskirstymu, naudodamas to pool'o dalyvių skaičiavimo pajėgumus. Pool'as paskirto einamajį bloką visiems jo dalyviams ir laukia atliktų darbų(share). Kai tik vienas iš dalyvių atsiunčia darbą, kuris einamuoju metu  mažesnis už numatyta tikslą, pool'as skelbia naują ieškomo bloko parašo generavimą. Taisyklės įvairiuose pool'se gali skirtis.

Išgavimas, kasimas(minning) - bloko parašų tikrinimas. Tai vienintelis "pinigų masės" augimo šaltinis ir tuo pačiu tarnauja kaip visų padarytų pavedimų fiksavimo priemonė krypto valiutų sistemoje.

Atliktas darbas (share)(kandidatas bloko parašui) -  bloko hesh'as ir pats blokas, turintis 32 pirmus bitus 0. Pagal atliktų darbų(share) kieki pool'as skaičiuoja kiekvieno dalyvio indėlį į darbą reikalingą bloko parašo generavimui.

Pasenęs darbas (stale share) -  darbas atėjęs iš dalyvio po to, kai reikiamas blokas buvo jau pasirašytas. Kliento programa ieško parašo reikiamo bloko tol, kol ras reikiamą bloką, arba kol negaus atšaukimo komandos. Jei pool'as nesiunčia atšaukimo komandos, arba kliento programa nesupranta šių komandų, tai dalis darbų (0,6%-1,499%) bus pasenę. Tokių darbų palaikymas pool'se realizuojamas per "long polling" mechanizmą.




14
HDD ir SSD / StorJ - parduodam disko vietą
Rugpjūtis 06, 2017, 08:11:56 pm
Tikrai taip, galima šiek tiek uždirbti kriptovaliutos nuomojant savo disko vietą kitiems!

Vienas iš tokių servisų yra StorJ share. Jis užsiima tuo, kad pardavinėja vietą duomenims laikyti debesyje. Kadangi pati firma neturi serverių su krūva diskų, naudojasi kitų vartotojų nuomojama vieta, už tai jiems mokėdama dali gautų pinigų iš paslaugos pirkėjo. Apmokestinama tiek informacijos perdavimo srautas, tiek apimtis.

Kaip tai veikia:
Nesileidžiant į smulkmenas, tai gana paprasta sistema - klientas (apžvelgsime HDD vietos pardavėjo atvejį), parsisiunčia nedidele programėlę, pasileidžia ją, nurodo savo elektroninės piniginės (Storj) adresą, nurodo katalogą kur bus talpinami failai ir nurodo kiek vietos(MB ar GB) skirs nuomai. Praėjus mėnesiui, apskaičiuojama koks buvo duomenų srautas bei jo apimtis panaudota siunčiant duomenis ir pervedamas atlyginimas StorJ moneta. Galima nurodyti arba sąskaitos adresą biržoje, arba savo susikurtos piniginės adresą.

Prieš siunčiantis programą reiktu įvertinti kai kuriuos niuansus:
1. Ar jūsų naudojamas kompiuteris turi pakankamai laisvos vietos diske, kad ja būtu galima pasidalinti? (kuo daugiau vietos - tuo didesnis uždarbis, bet su 10GB tikrai neverta prasidėti, reiktu pradėti bent jau nuo 100GB.
2. Ar jūsų kompiuteris kiaurą para stovi įjungtas? Tikrai neverta tuo užsiimti, jei jį įsijungiate tik vakare po darbo, o ir vien tik šiam reikalui laikyti kompiuterį įjungta neverta, elektros sunaudos daugiau nei uždirbs. Atminkite, kompiuteris tiesiog negaus duomenų, jei jį dažnai išjunginėsite, o išjungus savaitei, kita mėnesį atlyginimo visai negausite!
3. Ar pakankamai greitą ir stabilų internetą turite? Tikrai daug neuždirbsite, jei naudojate DSL lėtą pasijungimą.


Pesimistai iškart pasakys - nieko čia neuždirbsi, neapsimoka net prasidėt. Ir jie gali būti teisūs. Šis uždarbio būdas tinka tikrai ne kiekvienam, tačiau kaip papildomi pinigai yra gana patrauklus, pvz aš iš to gaunu 5-15€ per mėnesį už viena kompiuterį, jis pas mane taip ar taip įjungtas kiaura para, aš jį naudoju kitiems darbams, tačiau jo pilnai pakanka papildomiems pinigėliams uždirbti man praktiškai nieko tam nedarant.  Taip pat norėčiau pridurti, kad uždarbis labai priklauso nuo tuo metu esančio StorJ valiutos kurso, kuris labai svyruoja ir gali keistis stipriai, bitcoin tam puikus pavyzdys, taip kad nepulkite iš karto pasikeisti uždirbtus pinigėlius, pataupykite, palaukite kol bus palankesnis monetos kursas.




   Projektas gyvuoja jau senokai, turi savo bendruomenę, ten yra pokalbių kambariai, kur galite prisiregistruoti ir klausinėti/prašyti pagalbos, problemos sprendžiamos gana greitai ir efektyviai, pinigai irgi išmokami, tik kartais vėluoja, bet išmokami visada.



P.S. Patarimas: jei nenorite ilgai kaupti StorJ monetų, rekomenduoju užsiregistruoti Bitrex biržoje ir naudoti jos duodamą StorJ monetos sąskaitą. Tokiu atveju galėsite iškeisti monetą be papildomų pervedinėjimų iš vienos sąskaitos į kitą, kas beje dar ir kainuoja...
15
Turbūt pati populiariausia kasimo programa tarp pažengusių kasikų, naudojant video kortas, čia rasite pilną jos aprašymą lietuvių kalba.
Tai dvigubo kasimo programa, sugebanti kasti dvi monetas iš karto (Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry/Pascal) skirta AMD ir Nvidia video kortoms.

Galimybės:

- Palaikomas naujas dvigubo kasimo rėžimas: Ethereum ir Decred/Siacoin/Lbry/Pascal (vienu metu kasamos dvi monetos be greičio sumažėjimo Etherium monetai. Taip pat palaikomas ir tik vienos monetos kasimas.
- Dėka visiškai naujo programos kodo Efektyvus (kasimo greitis)hashrate kasant Etherium >3-5%: žymiai mažiau neteisingų ir uždelstų blokų(share), didesnis VGA išnaudojimas, kodas optimizuotas OpenCL, optimizuotas asemblerio branduolys.
- Palaikomos AMD ir Nvidia video kortos, bei jų veikimas drauge.
- Nėra DAG failų.
- Palaikomos visos Stratum protokolo versijos Etherium'ui: gali būti tiesiogiai naudojamas su bet kuriuo pool'u be tarpinių proxy serverių(pool'as turi palaikyti eth-proxy, qtminer arba miner-        proxy).
- Palaikomas Etherium ir Siacoin "solo" kasimas.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas Decred'ui.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas Siacoin'ui. Atkreipkite dėmesį, ne visos Stratum versijos skirtos Siacoin'ui palaikomos šiuo metu.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas LBRY'ai ir Pascal'iui.
- Palaikoma funkcija  failover - perėjimas ant rezervinio serverio arba kito pool'o.
- Rodoma detali informacija apie išgavimo greitį(hashrate) kiekvienai video kortai.
- Palaikomas nuotolinis stebėjimas ir valdymas.
- Palaikomas video kortos pasirinkimas, integruotos funkcijos skirtos spartinimui ir temperatūros valdymui.
- Palaikomas Etherium monetos atmainų kasimas(Expanse ir kt.)
- Yra versijos skirtos Windows ir linux OS.

Ši versija palaiko POOL ir SOLO kasimą Etherium'ui, POOL kasimą Decred'ui, POOL ir SOLO kasimą Siacoin'ui, tik POOL kasimą Lbry'ai ir tik POOL kasimą Pascal'iui.
Norint pasiekti geriausia našumą ir suderinamumą, AMD vaizdo plokštėms reikia instaliuoti Catalyst (Crimson) 15.12 draiverius. Didelė tikimybė gauti labai blogus rezultatus arba nestabilų programos darbą naudojant kitos versijos draiverius.
Jei naudojate kitos versijos draiverius, rekomenduojama juos pašalinti AMD Display Driver Uninstaller programos pagalba, perkrauti kompiuterį(turi atsirasti standartinis VGA draiveris) ir instaliuoti reikiamus draiverius.
AMD 4xx / 5xx (Polaris) vaizdo plokštėms galite naudoti bet kuriuos naujausius draiverius.


AMD vaizdo plokštėms reikia nustatyti šiuos aplinkos kintamuosius .bat faile, ypač svarbu, jei video korta turi tik 2GB atminties::

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100


Fermoms su daug video kortų reikia nustatyti  ne mažiau kaip 16GB virtualios atminties reikšmę(page file size).
"Computer Properties / Advanced System Settings / Performance / Advanced / Virtual Memory".

Programą galima naudoti visiems, tačiau yra programos kūrėjo mokestis 1% kasant tik Etherium Solo(-mode 1) ir 2% kasant dvigubu kasimu: kas valandą programa 36/72 sekundes kasa programos kūrėjui. Tuo metu kasama Etherium - Decred (Siacoin, Lbry, Pascal) kūrėjui nekasamos, jos kasamos tik programos naudotojui.
Jeigu nesutinkate su tokiu mokesčiu - nenaudokite šios programos arba naudokite su " -nofee 1" raktu. Tokiu atveju programos kūrėjas negaus savo mokesčio, bet programa dirbs šiek tiek lėčiau.

Ši programos versija skirta naudoti su naujausiomis AMD video kortomis 7xxx, 2xx ir 3xx, su 2GB ir dagiau atminties. Programa taip pat palaiko ir naujas nvidia video kortas.
Yra programos variantai skirti Windows x64 arba Linux x64 (išbandyta su Ubuntu 12.04).

Dėmesio, 32bit operacinės sistemos nepalaikomos !


Komandinės eilutės nustatymai:

-epool
Etherium'ui kasti pool'o adresas. Darbui su pool'u palaikomas tik Stratum protokolas. Kasimo programa  palaiko visus pool'us, kurie suderinami su Dwarfpool  proxy ir priima Etherium piniginės(wallet) adresą tiesiogiai.
Norint kasti SOLO režimu, nurodykite "http://" prieš adresą. Rėžimas http neskirtas proxy ir HTTP-pool'ams, šiame rėžime opcija " -allpools 1" bus automatiškai aktyvuojama.
Pastaba: kasimo programa palaiko visas Stratum versijas skirtas Etherium'ui, HTTP darbo rėžimas būtinas tik SOLO kasimui.
Panaudojus bet kokius proxy serverius sumažins kasimo efektyvumą(hashrate) minimum 1%, dėl ko rekomenduojama kasti tiesiai su Stratum-pool'u. HTTP pool'u naudojimas sumažins kasimo efektyvumą iki 5%.

-ewal
Tai jūsų Etherium piniginės adresas. Taip pat kasiko(worker) vardas ir kitos pool'o palaikomos opcijos. Pool'ai reikalaujantys "Login.Worker" vietoje piniginės adreso nepalaikomi pagal nutylėjimą, bet galima nurodyti "-allpools 1" tam kad ten kasti.

-epsw
Etherium pool'o slaptažodis, naudokite "x"

-eworker
kasiko vardas, kai kuriuose pool'se butina nurodyti

-esm
Etheriumui skirto Startum protokolo rėžimas:
0 - rėžimas eth-proxy (pvz dwarpool.com). Šis rėžimas veikia pagal nutylėjimą;
1 - rėžimas qtminer (pvz ethpool.org);
2 - rėžimas miner-proxy (pvz coinotron.com);
3 - rėžimas nicehash.

-etha
Etherium algoritmas skirtas AMD vaizdo plokštėms:
0 - optimizuotas greitoms vaizdo plokštėms;
1 - optimizuotas lėtoms vaizdo plokštėms;
2 - skirta Linux gpu-pro draiveriams;
-1 (minus vienas, pagal nutylėjimą) - automatinis rėžimo pasirinkimas, pagal nutylėjimą automatiškai nustatoma nuo 0 iki 1.
šiuos nustatymus galima nustatyti individualiai kiekvienai vaizdo plokštei, pvz: "-etha 0,1,0".

-asm (tik AMD vaizdo plokštėms)
Leidžia naudoti naudoti asemblerio GPU branduolius. Tam, kad pasiekti maksimalų kasimo našumą, reikalingi kai kurie paderinimai net ir ETH-only rėžime. Programai veikiant naudokite " -dcri" arba "+ / -" klavišus.
Šiuo metu -asm nepalaikomas ETH-LBRY rėžimas.
Jei norite išjungti šį rėžimą - naudokite "-asm 0". Taip pat galima nurodyti šį rėžimą individualiai kiekvienai vaizdo plokštei, pvz " -asm 0,1,0". Reikšmė pagal nutylėjimą - "1".
Jei ASM rėžimas įjungtas, paleidžiant programa konsolėje parašys "GPU #x: algorithm ASM"
Papildomai informacijai skaitykite žemiau "Tikslus derinimas".
Naujiena: pridėti alternatyvus asemblerio GPU branduolio rėžimai Tonga ir Polaris vaizdo plokštėms, dirbančioms ETH-only rėžime. Naudokite šį rėžimą jei negaunate maksimalaus greičio "-dcri 1" rėžime (t.y. nerandate greičio piko). GPU branduolio rėžimo įjungimui naudokite "-asm 2" opciją.

-ethi
Etherium išgavimo intensyvumas (pagal nutylėjimą 8 ) . Jei Windows strigtelėjimo arba dirba nestabiliai reiktu mažinti. Minimalus vaizdo plokštės apkrovimas prie "-ethi 0". Galimas nustatymas kiekvienai vaizdo plokštei individualiai, pvz: "-ethi 1,8,6".
Galima naudoti neigiamas reikšmes, tada tai pilnai atitiks "global work size" nustatymą oficialioje ETH išgavimo programoje, pvz: "-ethi -8192".

-eres
Šis nustatymas susijas su Etherium išgavimo stabilumu. Kiekviena sekanti epocha reikalauja vis daugiau video atminties, programa gali sustoti perskirstant buferį naujam DAG failui. Tam, kad to išvengti startuodama programa rezervuoja šiek tiek didesni buferį ir gali veikti kelių epochų eigoje be buferio perskirstymo. Šis nustatymas apsprendžia, kiek epochų programa veiks nesustodama, kelioms epochoms į prieki bus rezervuota video atminties buferis (pagal nutylėjimą 2 epochos).

-allpools
naudokite "-allpools 1" jei programa nenori dirbti su jūsų nurodytu pool'u(nes negali kasti programos kūrėjui šiame pool'e). Aktyvuodami šį nustatymą sutinkate naudoti kai kuriuos pool'us pagal nutylėjimą skirtų kasti programos kūrėjui.
Atkreipkite dėmesį: jei nustosite kasti programos kūrėjui, tai ir visas kasimo procesas taip pat bus sustabdytas.

-allcoins
nurodykite "-allcoins 1" tam, kad galėtumėte kasti Etherium monetos atmainas. Šiame rėžime programa naudos tam tikrus pool'us pagal nutylėjimą kasant Etherium'ą programos kūrėjui.
Atkreipkite dėmesį: jei nustosite kasti programos kūrėjui, tai ir visas kasimo procesas taip pat bus sustabdytas.
Šiame rėžime programa naudoja du DAG-failus: vienas Etheriumui o kitas jo atmainai, tai gali sukelti problemų, nes failai skirtingos apimties(Etherium'o DAG-failas didesnis)
Dėl to, šiam rėžimui rekomenduojama nurodyti einamąją(arba šiek tiek didesne reikšmę) Etherium'o epochą, pvz "-allcoins 47" reiškia, kad programa rezervuos DAG-failo apimti #47'tai epochai, ir startuojant išskirs grafiniam procesoriui atitinkama buferį, vietoje to, kad perskirstyti dideli buferį(programa gali sustoti), kada pradedamas kasimas programos kūrėjui.
Kitas sprendimo būdas - nurodyti "-allcoins -1" (minus vienas), tada programa paleis kasimo ciklą programos kūrėjui pačioje pradžioje ir tokiu būdu gaus reikiamą buferio dydi einamajai Etherium'o epochai, o toliau jau galės kasti jo atmainas.
Jei kasate Expanse, geriausias būdas tai nurodyti: "-allcoins ехр", šiame rėžime programos kūrėjui taip pat bus kasamas Expanse ir DAG-failas nebus perkuriamas.
Jei kasate ETH kokiam tai pool'e, kuris nepalaiko piniginės adreso ir vietoje jo reikalauja "Username.Worker", geriausias būdas yra nurodyti " -allcoins etc". Šiame rėžime kasimas programos kūrėjui bus vykdomas ETC pool'se ir DAG-failas nebus iš naujo perkuriamas.

-etht
Laiko tarpas, kasant SOLO rėžime, tarp http-užklausų naujam darbui mili sekundėmis (pagal nutylėjimą 200).

-erate
Siunčia į pool'ą Etherium'o kasimo greitį(hashrate), pagal nutylėjimą "1", nurodykite "-erate 0", jei nenorite siųsti kasimo greičio į pool'ą.

-estale
Siunčia į pool'ą negaliojančius (stale) Etheriumo darbus(share), tai gali šiek tiek pakelti kasimo greitį - kai kurie pool'ai priima ir tokius darbus ir juos apmoka, nes kartais jie dalyvauja kuriant uncle-blokus. Pagal nutylėjimą "1", nurodykite "-estale 0", jei nenorite siųsti nebegaliojančius darbus (stale share).

-dpool
Antros monetos (Decred, Siacoin, Lbry,Pascal) pool'o adresas.
Naudokite "http://"  HTTP pool'ams, "stratum+tcp://" Stratum pool'ams. Jei nėra prefikso manoma, kad tai Stratum.
   Decred: palaikomi abu protokolai Stratum ir HTTP.
   Siacoin: palaikomi abu protokolai Stratum ir HTTP, bet šiuo metu ne visos Stratum versijos palaikomos.
   Lbry: palaikomas tik Stratum protokolas.
   
-dwal
Antros monetos piniginės adresas (Decred, Siacoin, Lbry) arba kasėjo vardas, priklausomai nuo pool'o.

-dpsw
Antros monetos (Decred, Siacoin, Lbry,Pascal) slaptažodis, naudokite "x", jei nereikalaujamas slaptažodis

-di
Kasančios video kortos indeksas(pagal nutylėjimą aktyvuojamos visos prieinamos vaizdo plokštės). Pavyzdžiui, fermoje iš 4 vaizdo plokščių nustatymas "-di 02" aktyvuos tik pirmą ir trečią vaizdo plokštes(Nr0 ir Nr2).
Taip pat galima atjungti video kortas kasimo proceso eigoje naudojant 0...9 klavišus ir tikrinti einamąją statistiką "s" klavišu.
Sistemoms su >10 video kortu: norėdami nurodyti indeksą >9 naudokite raides, pavyzdžiui "a" reiškia 10, "b" - 11 ir t.t.

-gser
šis nustatymas gali pagerinti su daug video kortų dirbančios fermos stabilumą, jei programa stringa startuodama, ši opcija sustato inicializacijos procesus į eilę. Naudokite "-gser 1", tam kad sustatyti dali procesu į eilę arba "-gser 2", tam kad sustatyti visus procesus į eilę.
Pagal nutylėjimą "0" (nestatoma į eilę - greita inicializacija).

-mode
Kasimo būdo pasirinkimas:
"-mode 0" (pagal nutylėjimą) - kasama Etherium+antra moneta.
"-mode 1" kasama tik Etherium moneta.
Kiekvienai vaizdo plokštei galima sukurti individualų kasimo būdą, pavyzdžiui "-mode 1-02" nustato kasti tik Etherium'ą pirmai ir trečiai vaizdo plokštei(Nr0 ir Nr2).
Sistemoms su >10 video kortu: norėdami nurodyti indeksą >9 naudokite raides, pavyzdžiui "a" reiškia 10, "b" - 11 ir t.t.

-dcoin
Antros monetos pasirinkimas kasant dvigubu rėžimu. Galimos reikšmės: "-dcoin dcr", "-dcoin sc", "-dcoin lbc", "-dcoin pasc". Pagal nutylėjimą - "dcr".

-dcri
Antros monetos(Decred, Siacoin, Lbry, Pascal) išgavimo intensyvumas arba tikslaus nustatymo reikšmė Etherium'o ASM rėžime, kasant tik Etherium rėžime (pagal nutylėjimą 30). Galima  reguliuoti šią reikšmę didesniam antros monetos išgavimo greičiui pasiekti, nemažinant pirmos monetos išgavimo greičio.
Reikšmes galima nustatyti individualiai kiekvienai video plokštei, pavyzdžiui: "-dcri 30,100,50".
Galima keisti išgavimo intensyvumą darbo eigoje su "+/-" klavišais ir žiūrėti einama statistiką su "s" klavišu.
Pavyzdžiui, pagal nutylėjimą (-dcri 30) video plokštės AMD R9 390 serijos, Etherium'o kasimo greitis ~29MHs/s ir ~440MHs/s Decred'o. Nustačius -dcri 70 keičiasi kasimo greitis bus Etherium'o ~24MHs/s ir ~850MHs/s Decred.

-dcrt
Laiko tarpas sekundėmis tarp Decred/Siacoin naujo darbo http užklausų (pagal nutylėjimą 5)

-ftime
Laikas minutėmis, po kurio monetos išgavimas sugrįžta atgal į pagrindinį pool'ą (skaityti FAILOVER skyrių žemiau). Pagal nutylėjimą 30 minučių, nustačius 0 skaitoma, kad nėra pagrindinio pool'o - nebus bandymų grįžti atgal.

-wd
Opcija "taimeris sargas". Pagal nutylėjimą "-wd 1"  - įjungtas: programa išsijungs (arba persikraus žiūrėti "-r" opciją) jei kuris nors srautas nebe atsako vienos minutės eigoje arba nepavyksta iškviesti OpenCL komandos. Reikšmė "-wd 0" išjungia "taimeris sargas"

-r
Programos perkrovimo rėžimas:
"-r 0" (pagal nutylėjimą) - perkrauna programą jei kažkas negerai su video plokšte;
"-r -1" (minus vienas) - atjungia automatini perkrovimą;
"-r >20" - Perkrauna programą, jei kažkas negerai su video plokšte, arba pagal taimerį - per nurodytą laiko tarpą, pavyzdžiui, "-r 60" - kas valandą;
"-r 1" - išjungia programą ir paleidžia iš programos katalogo "reboot.bat" failą(jei jis ten yra) (Linux'ui "reboot.bash" arba "reboot.sh") jei kažkas negerai su video plokšte. Tokiu būdu galite sukurti "reboot.bat" failą ir paleisti kokias tai komandas, pavyzdžiui perkrauti kompiuterį su šia komandine eilute: "shutdown /r /t 5 /f", kur:
"-r" - perkrovimas;
"-t 5" - laiko trukmė darbams užbaigti 5 sekundės;
"-f" - priverstinai uždaryti programas per perspėjimo.

-minspeed
Minimalus greitis Etherium'ui MH/s, kurio programai nepasiekus per 5 minutes ji persikraus, arba paleis reboot.bat failą(jei nustatyta " -r 1").
Pagal nutylėjimą - 0 (funkcija išjungta).

-retrydelay
užlaikymas sekundėmis tarp bandymų susijungti. Reikšmė pagal nutylėjimą "20". Nustatykite "-retrydelay -1", jei nereikia pakartotinai jungtis, tokiame rėžime programa užsidarys jei nebėra ryšio.

-dbg
log failas ir derinimo programos pranešimai: "-dbg 0" (pagal nutylėjimą) sukuria log-failą, tačiau nerodo tarnybinių pranešimų, "-dbg 1" - sukuria log-failą ir rodo derinimo pranešimus, "-dbg -1" (minus vienas) - nei failo, nei derinimo pranešimų nerodo.

-logfile
log failo vardas. Po perkrovimo programa rašys duomenis toliau į tą pati failą. Jei norite, kad seni duomenys būtu ištrinti po programos perkrovimo, failo vardas turi turėti eilute "noappend". Jeigu praleista - bus naudojamas vardas pagal nutylėjimą.

-nofee
nurodykite "1", tam, kad atšaukti išmokas programos kūrėjui. Šitame rėžime bus atjungti kai kurie optimizavimai ir išgavimo greitis(hashrate) sumažės ~4%.
Įjungus šį rėžimą programos kūrėjas praranda 100% uždarbio, jus prarandate 4%. Nenaudodami šio nustatymo prarandate tik 1-2%.
Tokiu atveju turite pasirinkti arba greitas išgavimas(kasimas), arba visiškai nemokamas išgavimas, bet truputi lėtesnis.
Jei jus norite greitai ir nemokamai - pasiieškokite kitos programos.

-benchmark
testavimo rėžimas: nurodykite "-benchmark 1", jei reikia patestuoti turimos įrangos išgavimo greitį (hashrate). Taip pat čia galima nurodyti testui naudojamą epochą, pavyzdžiui "-benchmark 110".

-li
mažo intensyvumo rėžimas, sumažina išgavimo(kasimo) greitį - naudinga opcija jei jūsų turima video korta linkusi perkaisti, tačiau išgavimo greitis irgi krenta.
Didesnė reikšmė reiškia mažesnį kasimo intensyvumą(mažesnį kaitimą), pavyzdžiui "-li 10" video plokštė mažiau kais ir lėčiau kas palyginti su "-li 1" nustatymu.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-li 3,10,50".
Reikšmę pagal nutylėjimą "0", rėžimas išjungtas.

-lidag
mažo intensyvumo rėžimas skirtas DAG-failo generavimui. Galimos reikšmės 0, 1, 2, 3, didesnė reikšmė reiškia mažesnį intensyvumą. pavyzdžiui "-lidag 1".
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-lidag 1,0,3".
Reikšmė pagal nutylėjimą "0" (be mažo intensyvumo generuojant DAG-failą)

-ejobtimeout   
ETH darbo timedout'as minutėmis. Jei programa negaus naujų užduočių per nurodytą laiko tarpą ji atsijungs nuo pool'o. Reikšmė pagal nutylėjimą "10".

-djobtimeout 
Antros monetos darbo timedout'as minutėmis dirbant dvigubo išgavimo rėžime. Jei programa negaus naujų užduočių per nurodytą laiko tarpą ji atsijungs nuo pool'o. Reikšmė pagal nutylėjimą "30".

-tt
Maksimalios GPU darbo temperatūros nustatymas. Pavyzdžiui "-tt 80" reiškia 80°C temperatūrą.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-tt 70,80,75".
Taip pat galima nurodyti pastovias apsukas vaizdo plokštės ventiliatoriui, nurodžius pavyzdžiui "-tt -50" nusistato ventiliatoriaus apsukos 50%
Nurodykite "0" jei norite atjungti valdymą ir išjungti informaciją apie GPU darbo rėžimą.
Pagal nutylėjimą "-tt 1" - vaizdo plokštės ventiliatorius nevaldomas, tačiau rodoma kas 30s jo apsukos ir grafinio procesoriaus (GPU) darbo temperatūra, galima nurodyti 2...5, jei tai per daug dažnai.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms galimas tik temperatūros rodymas, valdymas nepalaikomas.
Pastaba: Linux gpu-pro draiveriams, programa tam, kad galėtu valdyti ventiliatoriaus apsukas turi veikti administratoriaus(root) teisėmis, priešingu atveju bus galimas tik temperatūros stebėjimas.


-ttdcr
automatinis išgavimo(kasimo) intensyvumo mažinimas antrai monetai GPU pasiekus nurodytą temperatūros reikšmę. Pavyzdžiui "-ttdcr 80" pradedamas mažinti antros monetos išgavimo intensyvumas, jeigu GPU temperatūra viršijo 80°C.
Galima stebėti antros monetos kasimo greitį statistinių duomenų pavidale ("s" klavišas). Tačiau, jei nurodysite "-dcri 50", o antros monetos kasimo intensyvumas yra <20%, reiškia, kad GPU einamuoju metu kasa "-dcri 10" nustatymu.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-ttdcr 80,85,80". Tam, kad aktyvuoti šią funkciją, turi būti nurodyta ne nulinė "-tt" reikšmė.
Rekomenduojama "-ttdcr" nustatyti 3-5 laipsniais daugiau nei "-tt".

-ttli jei GPU temperatūra viršija nurodytą reikšmę automatiškai mažinamas kasimo intensyvumas pilnai (abiem monetom). Pavyzdžiui "-ttli 80" pradedamas mažinti išgavimo intensyvumas, jeigu GPU temperatūra viršijo 80°C.

Ar buvo mažinamas kasimo intensyvumas matosi detalioje statistikoje ("s" klavišas)
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-ttli 80,85,80".
Be to, jei norite aktyvuoti šį rėžimą, opcija "-tt" neturi būti nustatyta "0".
Geras sprendimas - reikšmę "-ttli" nustatyti 3-5C daugiau nei "-tt".

-tstop
nustato GPU temperatūrą, kurią pasiekus kasimas bus sustabdytas. Pavyzdžiui, "-tstop 95" nurodo stabdymo temperatūrą 95°C
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-tstop 95,85,90".
Ši funkcija išjungta pagal nutylėjimą ("-tstop 0"). Be to, jei norite aktyvuoti šį rėžimą, opcija "-tt" negali būti nustatyta "0".

Jei programa išjungė ne tą video plokštę, jis išsijungs po 30 sekundžių.
Taip pat galima nurodyti neigiamą reikšmę, tam kad uždaryti programą vietoje to, kad sustabdyti GPU, pavyzdžiui "-tstop -95" uždarys programą kai tik GPU bet kurios vaizdo plokštės pasieks 95°C temperatūrą.

-fanmax
Užduoda maksimalias vaizdo plokštės ventiliatoriaus apsukas procentais, pavyzdžiui "-fanmax 80" apriboja greiti iki 80% (pagal nutylėjimą 100).
Ši opcija veikia tik tada, kai programa valdo aušinimą, t.y. kai opcija "-tt" naudojama nurodyti tikslinei temperatūrai.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-fanmax 50,60,70".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-fanmin
Užduoda minimalias vaizdo plokštės ventiliatoriaus apsukas procentais, pavyzdžiui "-fanmin 50", nustato minimalias ventiliatoriaus apsukas ant 50%.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-fanmin 50,60,70".
Ši opcija veikia tik tada, kai programa valdo aušinimą, t.y. kai opcija "-tt" naudojama nurodyti tikslinei temperatūrai. Pagal nutylėjimą reikšmė - "0".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-cclock
Užduoda tikslinę GPU darbo dažnio reikšmę MHz. Jei nenurodyta, arba nurodyta "0" - programa nekeis einamojo dažnio.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cclock 1000,1050,1100,0".
Deja AMD užblokavo GPU darbo įtampos koregavimus, galimas tik darbo dažnio koregavimas.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-mclock
Užduoda tikslinę VRAM darbo dažnio reikšmę MHz. Jei nenurodyta, arba nurodyta "0" - programa nekeis einamojo dažnio.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-mclock 1200,1250,1200,0".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-powlim
Nustatomas vaizdo plokštės "power limit", galimos reikšmes nuo -50 iki 50. Jei nenurodyta - programa nekeis power limit.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-powlim 20,-20,0,10".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-cvddc   
Nustatoma GPU tikslinė maitinimo įtampa, padauginta iš 1000. Pavyzdžiui "-cvddc 1050" reiškia 1.05V.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cvddc 900,950,1000,970".
Pastaba: palaikoma tik naujausiomis AMD 4xx vaizdo plokštėmis ir tik Windows OS.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.


-mvddc 
Nustatoma VRAM tikslinė maitinimo įtampa, padauginta iš 1000. Pavyzdžiui "-cvddc 1050" reiškia 1.05V.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cvddc 900,950,1000,970".
Pastaba: palaikoma tik naujausiomis AMD 4xx vaizdo plokštėmis ir tik Windows OS.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.


-mport
Nusirodo porto numeris, skirtas nuotoliniam stebėjimui ir valdymui. Reikšmė pagal nutylėjimą -3333 (tik stebėjimui),
Nurodykite "-mport 0" jei norite atjungti nuotolinio stebėjimo funkciją.
Nurodykite neigiamą reikšmę jei norite įjungti stebėjimo(statistikai gauti) rėžimą, bet atjungti valdymą(perkrovimas, failų užkrovimas), pavyzdžiui "-mport -3333" įjungia 3333 portą nuotoliniam stebėjimui, o nuotolinis valdymas bus užblokuotas.
Programos einamos būsenos stebėjimui galite naudoti savo naršyklę, tam adreso laukelyje įveskite "localhost:3333"
Perspėjimas: naudokite neigiamą reikšmę nustatyme arba pilnai išjunkite nuotolinę prieigą, jei manote, kad jus gali pulti per šį portą!
Pagal nutylėjimą, programa priims prisijungimus per nurodytą portą ant visų tinklo adapterių, bet jus galite nurodyti reikiamą tinklo sąsają, pavyzdžiui, "-mport 127.0.0.1:3333" atidarys portą tik lokaliam host'e(kompiuteryje).

-mpsw
Nusirodo slaptažodis nuotolinei prieigai. Pagal nutylėjimą jis tuščias, todėl bet kas gali gauti statistiką ir valdyti programą nuotoliniu būdu, jei nurodyta opcija -mport. Jus galite nustatyti slaptažodi nuotolinei prieigai(bent jau EthMan v3.0 privalomas slaptažodžių palaikymui).

-colors
Įjungia arba išjungia spalvotą tekstą konsolėje. Pagal nutylėjimą "1", naudokite "-colors 0" spalvų išjungimui. Naudokite reikšmes 2, 3, 4 jei norite panaikinti kai kurias spalvas.

-v
parodo programos versiją. Naudojimo pavyzdys: "-v 1".

-altnum
Alternatyvus vaizdo plokščių numeravimas. Šis nustatymas GPU nekeičia eilės tvarkos, o keičia GPU numerį, kuris rodomas programoje, kai kuriais atvejais jis gali būti naudingas.
Galimos reikšmės:
0: GPU numeruojamos pagal nutylėjimą. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutini GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU0" ir "GPU1".
1: taip pat kaip ir "0", bet numeris prasideda nuo 1 o ne nuo 0. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutini GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU1" ir "GPU2".
2: alternatyvus GPU numeravimas. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutinį GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU0" ir "GPU5".
3: taip pat kaip ir "2", bet numeris prasideda nuo 1 o ne nuo 0. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutinį GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU1" ir "GPU6".
Reikšmė pagal nutylėjimą - "0".


Nustatymai failuose

Galima naudoti failą "config.txt" vietoje to, kad nurodyti opcijas komandinėje eilutėje(.bat-faile).
Jei nėra jokių opcijų komandinėje eilutėje - programa patikrins "config.txt" failą.
Jei yra tik viena opcija komandinėje eilutėje - tai turi būti nustatymų failo vardas.
Jei komandinėje eilutėje yra dvi ar daugiau opcijų - programa kreips dėmesį tik į komandinę eilutę, o ne į nustatymų failą.
Rašykite po viena opcija kiekvienoje eilutėje, jei pirmas eilutės simbolis ";" arba "#" - eilutė bus ignoruojama.
Taip pat galite naudoti kintamąsias reikšmes "epools.txt" ir "config.txt" failuose. Pavyzdžiui, nustatykite aplinkos kintamąjį "WORKER" ir naudokite jį kaip "% WORKER%" faile config.txt arba faile epools.txt.

NAUDOJIMO PAVYZDŽIAI:
Dvigubo išgavimo(kasimo) rėžimas:

ethpool, ethermine  (ir Stratum, Decred'ui):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:4252 -dwal DsUt9QagrYLvSkJHXCvhfiZHKafVtzd7Sq4 -dpsw x

Taip pat galima nurodyti "-esm 1" jei norite įjungti "qtminer" rėžimą, tada pool'as rodys papildomą informaciją apie darbus(share) (priimta/atmesta accepted/rejected), pavyzdžiui:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:4252 -dwal DsUt9QagrYLvSkJHXCvhfiZHKafVtzd7Sq4 -dpsw x

ethpool, ethermine  (ir Siacoin, SOLO rėžime):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool http://localhost:9980/miner/header -dcoin sia


ethpool, ethermine  (ir Siacoin pool'e su kasėjo vardu):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool http://sia-eu1.nanopool.org:9980/miner/header?"address=2e5cc13a3f39e9700f2c04018ce016c2cc7137a30e20215413b740d40319f1c3205e4a10b3ba&worker=YourWorkerName" -dcoin sia

viskas taip pat ir siamining pool'ui:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool "http://siamining.com:9980/miner/header?address=2e5cc13a3f39e9700f2c04018ce016c2cc7137a30e20215413b740d40319f1c3205e4a10b3ba&worker=YourWorkerName" -dcoin sia

dwarfpool (ir Stratum, Decred'ui):
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x
Skaitykite dwarfpool-o FAQ : pavyzdžiui, galite gauti pranešimą iš dwarfpool e-mail'u, jei vietoje slaptažodžio nurodysite e-maila.

dwarfpool (ir Stratum, Lbry'ai):
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal Redhex.my -dpsw x -dcoin lbc
Skaitykite dwarfpool-o FAQ : pavyzdžiui, galite gauti pranešimą iš dwarfpool e-mail'u, jei vietoje slaptažodžio nurodysite e-maila.

nanopool Ethereum+Siacoin:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool "http://sia-eu1.nanopool.org:9980/miner/header?address=YOUR_SIA_WALLET&worker=YOUR_WORKER_NAME&email=YOUR_EMAIL" -dcoin sia

nanopool Ethereum + Siacoin (Stratum):
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool stratum+tcp://sia-eu1.nanopool.org:7777 -dwal YOUR_SIA_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -dcoin sia

nicehash Ethereum+Decred:
EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -esm 3 -allpools 1 -estale 0 -dpool stratum+tcp://decred.eu.nicehash.com:3354 -dwal 1LmMNkiEvjapn5PRY8A9wypcWJveRrRGWr

miningpoolhub Ethereum+Siacoin:
EthDcrMiner64.exe -epool us-east1.ethereum.miningpoolhub.com:20536 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -eworker YourLogin.YourWorkerName -epsw x -allpools 1 -dpool stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20550 -dwal username.workername -dpsw x -dcoin sia
Būtinai turite pool'e nurodyti savo piniginės adresą.

suprnova Ethereum_Classic(ETC)+Siacoin:
ethdcrminer64.exe -epool etc-eu.suprnova.cc:3333 -ewal YourLogin.YourWorkerName -epsw x -esm 3 -dpool sia.suprnova.cc:7777 -dwal YourLogin.YourWorkerName -dpsw x -dcoin sia -allpools 1 -allcoins -1

coinotron:
EthDcrMiner64.exe -epool coinotron.com:3344 -ewal Redhex.rig1 -esm 2 -epsw x -dpool http://dcr.suprnova.cc:9111 -dwal Redhex.my -dpsw x -allpools 1

coinmine:
EthDcrMiner64.exe -epool eth.coinmine.pl:4000 -ewal USERNAME.WORKER -esm 2 -epsw WORKER_PASS -allpools 1 -dpool stratum+tcp://dcr.coinmine.pl:2222 -dwal USERNAME.WORKER -dpsw WORKER_PASS

ethpool+suprnova Ethereum+Pascal:
ethdcrminer64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://pasc.suprnova.cc:5279 -dwal YourLogin.YourWorkerName -dpsw x -dcoin pasc -allpools 1


Tik Etherium kasimas:

ethpool:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x

f2pool:
EthDcrMiner64.exe -epool eth.f2pool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -eworker rig1

nanopool:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -eworker rig1

nicehash:
EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -esm 3 -allpools 1 -estale 0

Etherium atmainų kasimas:
EthDcrMiner64.exe -epool exp-us.dwarfpool.com:8018 -ewal 0xd69af2a796a737a103f12d2f0bcc563a13900e6f -epsw x -allcoins -1

Etherium kasimas Solo (geth 192.168.0.1:8545):
EthDcrMiner64.exe -epool http://192.168.0.1:8545


TIKSLUS DERINIMAS


Dvigubas kasimo rėžimas: kasimo metu keiskite " -dcri" nustatymo reikšmę "+ / -" klavišų pagalba, tam, kad rasi optimalų kasimo greitį.

Rėžime "tik ETH", naudojant ASM algoritmą(įjungtas pagal nutylėjimą): kasimo metu, opcijos -dcri reikšmės keitimas "+ / -" klavišais, geriausio greičio radimui.
Jei gaunate didžiausią greiti su " -dcri 1" nuostata (t.y. negalite greičio piką), naudokite opciją " -asm 2", tam, kad įjungti alternatyvų ASM branduolį (tik Tonga ir Polaris vaizdo plokštėms).
Pastaba 1. Jei GPU perkaites - geriausia " -dcri" reikšmė bus kita.
Pastaba 2. Greičio pikas gali būti trumpas, dėl to " -dcri" reikšmę keiskite lėtai, po vienetuką.
Pastaba 3. Rėžimui "tik ETH" ir dvigubam kasimui reikšmės " -dcri" gali būti skirtingos.

Perėjimas į rezervinį pool'o serverį arba į kitą pool'ą (FAILOVER)


Naudokite failus "epools.txt" ir "dpools.txt" tam, kad ten nurodyti rezervinius pool'us. Šie failai naudoja tekstinį formatą, po vieną pool'ą eilutėje. Bus 3 bandymai prisijungti. Programa automatiškai nutraukia ryšį, jei poolas ilgai nebesiunčia naujų darbų arba atmeta padarytus darbus (reject shares). Jei eilutė prasideda iš ";" arba "#" simbolių - eilutė bus ignoruojama.

Ne naikinkite tarpų tarp parametrų ir reikšmių - tokia šių failų sintaksė. Jei reikia nurodyti "," simbolį parametro reikšmėje, naudokite du kablelius ",," - tai bus suprasta kaip vienas kablelis.
Galima realiam laike(programai dirbant) perkrauti "epools.txt" ir "dpools.txt" failus paspaudus "r" klavišą.
Pool'as nurodytas startinėje eilutėje (arba nuostatų faile) - tai pagrindinis pool'as ir programa bandys pas jį grįžti kas 30 minučių, jei teko panaudoti kita pool'ą iš sąrašo.
Jei pool'as nenurodytas nei komandinėje eilutėje, nei nuostatų faile, tada pirmas pool'as iš pool'ų failower sąrašo bus pagrindinis.
Kintamuosius taip pat galima naudoti visuose nuostatų failuose "epools.txt", "dpools.txt" ir "config.txt".

Nuo tolinis valdymas ir stebėjimas
Programa turi integruotą nuotolinio stebėjimo ir valdymo funkciją, kuri realizuota naudojant JSON protokolą, TCP/IP jungčių pagalba, http taip pat palaikomas.
Paleiskite "EthMan.exe" iš "Remote management" subkatalogo (Tik Windows).
Kreipkitės į skyrių "Pagalba" (skirtukas Help).


Žinomos problemos
- AMD plokštės: su kai kuriomis plokštėmis galite stebėti nepastovų išgavimo greitį dvigubam(Dual) rėžime, kartais greitis šiek tiek sumažėja. Ši problema buvo išspręsta, bet ne pilnai paskutinėse programos versijose.
- AMD plokštės: Linux OS'e su gpu-pro draiveriais GPU sąrašas gali skirtis nuo temperatūrų sąrašo. Tam, kad pakeisti GPU naudojimo eilės tvarką galite naudoti opciją "-di"
- Windows 10 apsauga, bei kai kurios kitos anti virusinės atpažįsta programą kaip virusą. Programa ne virusas - pridėkite ją anti virusinėje programoje prie išimčių.
Programą kuriu jau nuo 2014 metų. Beveik visada ji atpažįstama kaip virusas, greičiausiai dėl to, kad mano programa supakuota, tam, kad apsaugoti nuo disasemblerio, galimai dėl to, kad eilė žmonių įtraukia ją į botų tinklus, o gal dėl to, kad tos anti virusinės programos nepakankamai geros, to aš nežinau.
Per tuos metus daugelis žmonių naudojo mano kurtas programas ir nei vienas iš jų nepatvirtino, kad mano programa iš jų vogtu ar darytu ka nors negero. Turėkite omenį, aš galiu garantuoti failų švarumą tik tuo atveju, jei jie buvo parsisiųsti pagal oficialias nuorodas. Jei programą atsisiuntėte iš kažkur kitur - tai ten ji gali būti ir su virusu.
Vienok, mano programos išeities tekstai yra uždari ir aš negaliu įrodyti, kad ten nėra viruso. Jei manote, kad aš rašau virusus vietoje gerų programų - nenaudokite šios programos, bent jau sistemose, kur saugomi svarbūs duomenys.
- LBC nėra geras pasirinkimas dvigubam kasimui, šiame rėžime stipriai krenta Etherium kasimo greitis.


Problemų šalinimas:
1. Instaliuokite draiverius Catalyst v15.** (AMD video plokštėms).
2. Gražinkite GPU ir VRAM gamyklinius darbo rėžimus (išjunkite spartinimą)
3. Nustatykite aplinkos kintamuosius kaip buvo minėta pradžioje.
4. Nustatykite virtualios atminties kiekį lygų 16 Gb.
5. Perkraukite kompiuterį.
6. Patikrinkite aparatinė kompiuterio dalį, rezervus.
7. Nustatykite užlaikymą .bat faile(30s - 1min) prieš paleidžiant programą startuojant operacinei sistemai, ir pabandykite nustatyti "-ethi 4", sistemos stabilumo patikrinimui. Tai gali padėti sistemose, kuriose programa veikia nestabiliai.

Klausimai - atsakymai:
- Kas yra dwarfpool proxy (ETH-proxy)?
Oficiali Etherium kasimo programa nepalaiko Stratum protokolo, o tik HTTP-protokolą. Dėka to mažėja kasimo greitis dėl užlaikymų.
Tam, kad tai ištaisyti buvo sukurtas Proxy-serveris, taip, kad oficiali Etherium kasimo programa lokaliai pajungta prie proxy-serverio naudojant HTTP protokolą, o užlaikymai lokaliems tinklams dėl HTTP protokolo nėra dideli. Proxy-serveris pajungtas į pool'ą naudojant Stratum protokolą, dėl jis turi mažus užlaikymus. Šiuo metu dauguma pool'ų palaiko Stratum protokolą ir jūs turite naudoti HTTP-Startum proxi, tam kad užtikrinti sklandų bendravimą su su pool'u. Aišku galite pabandyti pajungti oficialią programą tiesiai prie pool'o per http, bet tada prarasite 10-20% pelno dėka Etherium trumpo bloko laiko. Ši programa nenaudoja HTTP protokolo, ji naudoja Stratum protokolą tiesiogiai. Tokiu būdu turite ją pajungti tiesiai prie pool'o per Stratum portą, ir ji veiks truputi greičiau , nei oficiali programa, nes ji nenaudoja tarpinių serverių tarp kasiko(miner) ir pool'o.

- Kodėl ši komandinė eilutė neveikia (escaping '&')?
  Simbolis "&" komandinėje eilutėje atskiria komandas, tam kad jį naudoti komandinėje eilutėje arba kabutes su "", arba escaping '&' (naudokite ^& Windows sistemoje).
  Nėra poreikio tai daryti *pools.txt ar config.txt failuose.
  Be viso to, visi komandinės eilutės parametrai turi būti vienoje eilutėje BAT-faile, negalima juos išskirti į kelias eilutes, tada jis neveiks.

- Kaip kasti tik Decret arba Sia monetas su šia programa?
  Nepavyks. Ši programa skirta kasti Etherium ir papildomas monetas. Norint kasti tik papildomas monetas reikia naudoti kitas programas.
 
- Kodėl Etherium kasimo greitis(hashrate) dvigubam rėžime didesnis nei kasant vien tik ETH?
  Aparatinė funkcija, tiesiog priimkite ją kaip papildomą privalumą.
 
- Ar AMD draiveris 15.12 yra privalomas ?
  Dažniausiai paskutinės versijos draiveriai dirba gerai. Bet yra ir neigiami atsiliepimai. Taip, 15.12 rekomenduojami. Rasite čia.
 
- Ar nauji draiveriai turės didesnį kasimo greitį(hashrate)?
  Dažniausiai ne, bet galite patikrinti.

- Kodėl programa ant Linux OS kasa šiek tiek lėčiau nei ant Windows OS ?  
  Tai tikėtina laiko apskaitos skirtumas abiejose platformose. Iš tiesų priimtas kasimo greitis abiejose platformose vienodas.

- Kodėl neveikia opcijos -cclock / -mclock?
  Kartais jos neveikia. Naudokite Afterburner ar Trixx po Windows, atitweak ir kitas po Linux vietoje šių nustatymų.
 
- Kodėl mano video plokštė dvigubam rėžime kaista ant 10°C labiau ?
  Tai papildomo darbo kaina. Ji taip pat suvartoja daugiau elektros energijos, dėl to įsitikinkite, kad jūsų naudojamas maitinimo blokas pakankamai galingas.
 
- Ar galima kaip nors sumažinti temperatūrą?
  Taip, skaitykite apie "-tt", "-dcri", "-ttdcr", "-li" opcijas.
 
- Ar įmanoma pakoreguoti maitinimo įtampą mano video plokštei po Linux OS?
  Paprastai tik perprogramuojant video plokštės BIOS'ą. Deja nėra standartinio būdo tam atlikti.

- Kodėl pool'as rodo mažesnį išgavimo greitį(hashrate), nei programa?
  Programa rodo "gryną" kasimo greitį(hashrate), 2% prarandami kasant dvigubam rėžime, dar 2-3% gali būti prarasti dėl ryšio kokybės, einamos pool'o sėkmės ir t.t. Be to programa dar praranda 0,5-1% dėl to, kad negali nutraukti einamojo darbo su GPU, kai gauna naują darbą(share), tai susije su "-ethi" reikšme, dėl ko pagaln nutylėjimą padariau 8 vietoje 16. Tačiau jei visada matote programoje 10% mažesnį kasimo greiti nei pool'e, reiškiasi kažkas negerai su tuo pool'u, interneto jungtimi, arba jūsų kasimo greitis yra žemas ir jūs nepalaukėte pakankamai laiko, tam kad pamatyti vidutinį 24 valandų greitį. Aš bandymams paprastai naudoju ethpool.

- Prisijunges prie nutolusios darbo vietos matau tik vieną vaizdo plokštę.
  Tai nuotolinės prieigos programos kaltė. Naudokite TeamViewer ar kokia kitą programą nuotoliniam prisijungimui.
 
- Informacijoje apie temperatūrų valdymą matau tik vieną GPU.
  Atjunkite CrossFire, nenaudokite standartinio nuotolinio prisijungimo (RDP)

- Programa veikia tik ETH rėžime, dvigubo išgavimo rėžime meta klaidas.
  Dvigubam rėžime didesnis energijos poreikis, dėl to įsitikinkite, kad maitinimo blokas yra pakankamai galingas, patikrinkite GPU darbo dažnius, ar jie nėra pakeisti.

- Klaida ""server: bind failed with error"".
  nurodykite opciją "-mport 0".

- Ar galima gauti statistiką iš programos, kaip tai daro EthMan?
  Paleiskite EthMan, po to pagaukite jo siunčiamus TCP/IP duomenis su WireShark, pamatysite JSon protokolo detales.

- Negaliu kasti ETH su video plokšte, turinčia 2GB VRAM
  Deja taip, daugiau nebegalima kasti ETH ir ETC su video plokštėmis, turinčiomis tik 2GB VRAM. Bet galite kasti kitas ETH valiutos atmainas.

- Kasu ETH valiutos atmainas ant sao video kortos su 2GB VRAM. Kai ateina devfee kasimas, programa bando nesėkmingai kasti ETH...
  naudokite opcijas " -allcoins exp", " -allpools 1".
 
- Programa sustoja, papuolus peliuko kursoriui į jos langą, OS Windows 10, kol nenuspaudžiu kokio nors klavišo. Kartais programa pakimba iki kol nenuspaudžiu kokio nors klavišo.
  Žinoma problema, sprendimas - pakoreguoti Windows nustatymus:
  https://superuser.com/questions/555160/windows-command-prompt-freezing-on-focus
  https://superuser.com/questions/419717/windows-command-prompt-freezing-randomly?rq=1
  https://superuser.com/questions/1051821/command-prompt-random-pause?rq=1
 
- Kartais programa negali prisijungti prie devfee mining serverio iš pirmo bandymo, ar tai iššaukia ilgesni devfee procesą?
  Ne, šių bandymų metu programa kasa jums.
 
- Perėjus nuo senesnės programos versijos prie naujesnės matau mažesnį išgavimo greitį, kodėl?
  Naujasnėje programos versijoje reikia vėl surasti -dcri geriausią reikšmę net ir ETH-only rėžime, paskaitykite skiltį "Tikslus derinimas". Jei nenorite to daryti naudokite -asm 0 opciją, tada bus naudojami seni GPU branduoliai.

- Kiek video plokščių palaiko programa?
  Programa palaiko 32 plokštes, nors kai kurios opcijos neveiks teisingai, tokios kaip " -di", nes supranta reikšmes nuo 0 iki 9.

- Programa sustoja ir aš jos negaliu paleisti be perkrovimo.
  Dažnai, kai OpenCL išeina iš rikiuotės, turite perkrauti kompiuterį, o ne tiesiog perkrauti programą. Kartais gali nepadėti ir minkštas perkrovimas, gali prireikti perkrovimo su Reset mygtuku. Tai susije su problema draiverių lygije, ir Windows to nemėgsta.
 
DUK # 2:
1. Jei manote, kad programa veiks toliau net išjungus maršrutizatorių, palaukite pora minučių, ji tikrai išsijungs.
2. Visus nustatymus rašykite vienoje eilutėje .bat faile - nustatymai antroje eilutėje bus ignoruojami.
3. Naudokite paskutine programos versiją, jei turite problemų su DCR ar SIA.
4. Pas mane nėra privačios 50% greitesnės programos versijos :)
5. Aš programinės įrangos kūrėjas, todėl manau, kad negaliu jums padėti teisingai sureguliuoti jusu fermą ar pateikti sąrašą reikalingų komplektuojančių detalių, prašau, užduokite šį klausimą forume, arba raskite atsakymą ten pat!
6. Prašau perskaitykite Readme.txt opcijų aprašymą ir DUK.
7. Kasti su nešiojamu kompiuteriu - bloga mintis.
8. Iš karto pool'e nepamatysite pilno kasimo greičio(hashrate), tam reikia palaukti bent jau 24 valandas.
9. Jei programa negali sukurti DAG-failo, patikrinkite kintamuosius, patikrinkite ar naudojama vaizdo plokštė turi nors 3GB VRAM, ir patikrinkite, ar pakankamai pas jus nustatytas virtualios atminties kiekis(page file). Jei visa tai nepadeda, pabandykite papildyti operatyvinės atminties(RAM).



Originalios programos aprašymą ir nuorodas atsisiuntimui rasite čia.
16
  Pora mėnesių pakasus jau prisikaupė tos kriptovaliutos, dabar jau būtu visai neblogai pinigėlius kažkaip pasiimti už "sunkų darbą" :)
Šiuo klausimu jums padės broliukų estų sukurtas projektas - SpectroCoin
Čia galėsite persivesti savo sukauptus BTC(ar kitą palaikomą kriptovaliutą), įsigyti išankstinio mokėjimo kortelę, kurios pagalba galėsite išleisti savo pinigėlius praktiškai bet kur, arba tiesiog pasiimti grynais artimiausiame bankomate.
17
Programos kriptovaliutų kasimui tinkamos naujokams ir ne tik:

Minergate
NiceHash Miner


Minergate instaliuojama labai paprastai, kasti galite pradėti iškarto, o kai jau kažką prikasite, tada galite pradėti galvoti kur pervesti krypto valiutą ir t.t.
NiceHash Miner irgi labai paprasta ir draugiška vartotojui programėlė, tačiau ji reikalauja iš jūsų BTC kriptovaliutos piniginės adreso, apie tai jau rašiau anksčiau.

Abiejose programėlėse visų pirma reikia paleisti testavimo rėžimą, kuris truks nuo 10 iki 30 minučių, po to pamatysite savo turimą įrangą(tinkamą kasimui) ir jos kasimo greičius, kuriuos galėsite panaudoti skaičiuojant savo numanomą kasimo pelną.


Daugiau apie programas skirtas kasimui galite paskaityti čia.
18
Kaip žinia, daugelis žaidimų maniakų anksčiau ar vėliau išauga iš to amžiaus, kai vien tik žaidimai galvoje, o gera vaizdo korta stovi be darbo, va ir iškyla klausimas, ar eina ją panaudoti dar kam nors apart linksmybėms, gal vis tik ji ir naudą kažkokią gali atnešti ?
  Kasti ar ne, kiekvienas į šį klausimą turi atsakyti sau pats, o va padėti apsispręsti gali šis patogus puslapis https://whattomine.com/ arba https://www.nicehash.com/?p=calc, kur nesunkiai apskaičiuosite savo turimos VGA plokštės generuojamą naudą, čia įvertinama praktiškai viskas, pradedant VGA plokštės pirkimo kaina ir baigiant elektros kaina, taip pat galėsite pamatyti, kuri krypto valiuta šiuo metu brangiausia, t.y. kurią šiuo metu kasti yra pelningiausia.
  Taip, pesimistai iškart pradės verkti, kad čia centus uždirbsite, valiutų sudėtingumas pastoviai auga, ko pasekoje iškasit vis mažiau ir mažiau, taip, tame tiesos yra, bet yra ir kita medalio pusė - kuo sudėtingiau išgauti kriptovaliutą tuo aukštesnė jos kaina. Taip, per dieną tikrai didelių turtų neuždirbsite, tačiau po mėnesio kito tikrai pajusite nedidelę naudą.
  Tačiau nepamirškite vieno svarbaus momento: jei neturite labai galingos kasimo įrangos ir nekeičiate kas diena kriptovaliutos į €, kasti reiktu viena pasirinktą monetą, kuri jūsų manymu yra perspektyvi ar jos kaina biržoje pastoviai auga(gali išaugti), kadangi pelną gausite ne kasimo metu, o tada kai nuspręsite išsikeisti turimą krypto valiutą į €/BTC.
19
  Na visų pirma reikia turėti kur laikyti kriptovaliutą, ir savaime suprantama tam reikalui reikalinga piniginė(wallet). Kriptovaliutų piniginės yra skirstomos į dvi pagrindines rūšis - mobiliąsias ir pilnąsias (dažniausiai vadinamos ,,core"). Tarp šių tipų piniginių skirtumas paprastas - vienu atveju (pilnų piniginių) už visą saugumą esate atsakingi tik Jūs patys, kitu - atsiranda tarpininkas - piniginės tiekėjas (realių, FIAT, pinigų analogas - bankas, tik šiuo atveju pas tarpininką saugomi pinigai (indėlis) nėra apdrausti Indėlių ir Investicijų draudimu). Patogiausia piniginė yra mobilioji(online), ji dažniausiai palaiko daugiau nei vieną kriptovaliutą, pasiekiama iš bet kur, nereikalauja instaliuoti į kompiuterį jokios specialios programinės įrangos. Kaip visada "medaus statinėje yra šaukštas deguto" - tokios piniginės mažiau patikimos saugumo požiūriu. Bet kuriuo atveju, nesvarbu kokia piniginę naudosite, niekada nelaikykite visų pinigų vienoje vietoje ! Na čia aš nieko naujo nepasakiau, tai aktualu ir realių pinigų laikymui.

Viena iš daugelio piniginių visai nebloga yra JAXX piniginė, ją palaiko praktiškai visos populiariausios platformos(Windows, Android, iOS, Linux ir t.t.) čia galėsite laikyti savo Bitcoin, Ether, Dash, Etheriu Clasic, Auger REP, Litecoin, Zcash, Rootstock Testnet, Dogem, Iconomi, Golem, Gnosis, DigixDAO, BlockchainCapital krypto valiutas.

Jei žadate rimtai prekiauti kriptovaliutomis, jas galite laikyti ir biržose, tačiau tai nėra labai patikimas ir saugus būdas, nes birža bet kada gali išjungti jūsų valiutos sąskaitą ir kurį laiką negalėsite ja pasinaudoti.

Dar pateiksiu keletą populiarių On-line piniginių:
Counterwallet
Myetherwallet

Arba čia Išsirink piniginę sau galite pasirinkti labiau tinkamą jums.
20
Pradedančiųjų klausimai / Kriptovaliutos, kas tai ?
Rugpjūtis 02, 2017, 03:07:59 pm
    Šiu metu labai populiari tema kriptovaliutos. Kai kas apie tai žino viską(tie toliau gali ir neskaityti), kietiems tai visiška naujovė, treti šiek tiek girdėjo viena ausimi, bet norėtu sužinoti daugiau apie tai.  Kriptovaliuta tai iš esmės elektroniniai pinigai, kurių nevaldo jokie bankai, valstybės ar vyriausybės, tai tokia valiuta, kurios nėra įprastų bankų valiutų lentose(bent jau kolei kas), nėra jokių amžiaus ar kitokių apribojimų jos vartotojams! Ši valiuta vis populiarėja ir ją pradedama naudoti vis plačiau. Jos nespausdina ant popieriaus, jos neina padirbti, jos neina fiziškai pačiupinėti kaip kupiūrą, bet už ją galima pirkti! Šiuo metu jau ir Lietuvoje yra parduotuvių, kuriose galima įsigyti prekių už kriptovaliutą(Bitkoin). Šiame forume rasite visa reikiamą info kaip ir kur tai padaryti!
  Iš kur atsiranda krypto valiuta? Praktiškai bet kuri(su retomis išimtimis) kriptovaliuta atsiranda vykdant labai sudėtingus matematinius skaičiavimus, kurie gali būti atliekami tiek su specializuota įranga, tiek su eiliniu kompiuteriu. Va pastarojo klausimo gvildenimui pagrinde ir bus skirtas šis forumas.

Daugiau apie kriptovaliutą lietuvių kalba galite pažiūrėti čia:


O čia rusų kalba apie tai pasakoja gerai žinomas Goblin'as:



Taip pat apie kriptovaliutas šneka A. Tapinas: