Kovas 02, 2024, 09:21:12 am

Naujienos:

Startuoja Kiberzonos internetinis projektas apie krypto valiutas ir būdus joms išgauti/uždirbti!


Kas tas pool'as, kam jis reikalingas bei dažnai naudojami terminai

Pradėjo Sleeper, Rugpjūtis 06, 2017, 09:44:54 pm

« ankstesnis - sekantis »

Sleeper

Jei staiga nusprendėte užsiimti krypto valiutų išgavimu(kasimu), tai pats optimaliausias variantas(skirtingai nei kasant SOLO) bus prisijungti prie atitinkamo pool'o(pool - baseinas, sąjunga).

Pool'as reikalingas tam, kad skaičiavimo procesą tolygiai paskirstyti tarp visų pool'o kompiuterių, dėka ko padidėja bendras pool'o pajėgumas ir tai savo ruožtu kiekvienam kasikui(miner) garantuoja pelną, priklausomą nuo jo panaudotų pajėgumų. Pool'o pagalba galima generuoti daugelį krypto valiutų.
Pool'ų atsiradimą savo laiku įtakojo tinklo sudėtingumo augimas ir su tuo susiejąs  naujų bitkoinų generavimas. Dabar naujo bitkoino sukūrimui reikia 500 000 - 600 000 kartų didesnio skaičiavimų pajėgumo nei 2009 metais, kai valiuta tik atsirado, o tinklo sudėtingumas nepaliaujamai auga diena iš dienos.
Be abejo, yra stambios fermos su savo platformomis ir net stambūs duomenų centrai skirti krypto valiutų generavimui, vienok jų išlaikymo išlaidos yra per didelės paprastiems vartotojams, dėl ko dalyvavimas pool'e 99% atvejų yra  vienintelis variantas gauti stabilų uždarbį už krypto valiutų kasimą.
Pool'ų egzistavimas leidžia išlikti tokiems mažiems krypto valiutų kasėjams kaip mes, jei nebūtu pool'ų, krypto valiutų kasimas būtu įkandamas toli gražu ne visiems.


Dažnai naudojamų terminų paaiškinimas:

Poll'as(pool) - serveris, užsiimantis krypto valiutos išgavimo paskirstymu, naudodamas to pool'o dalyvių skaičiavimo pajėgumus. Pool'as paskirto einamajį bloką visiems jo dalyviams ir laukia atliktų darbų(share). Kai tik vienas iš dalyvių atsiunčia darbą, kuris einamuoju metu  mažesnis už numatyta tikslą, pool'as skelbia naują ieškomo bloko parašo generavimą. Taisyklės įvairiuose pool'se gali skirtis.

Išgavimas, kasimas(minning) - bloko parašų tikrinimas. Tai vienintelis "pinigų masės" augimo šaltinis ir tuo pačiu tarnauja kaip visų padarytų pavedimų fiksavimo priemonė krypto valiutų sistemoje.

Atliktas darbas (share)(kandidatas bloko parašui) -  bloko hesh'as ir pats blokas, turintis 32 pirmus bitus 0. Pagal atliktų darbų(share) kieki pool'as skaičiuoja kiekvieno dalyvio indėlį į darbą reikalingą bloko parašo generavimui.

Pasenęs darbas (stale share) -  darbas atėjęs iš dalyvio po to, kai reikiamas blokas buvo jau pasirašytas. Kliento programa ieško parašo reikiamo bloko tol, kol ras reikiamą bloką, arba kol negaus atšaukimo komandos. Jei pool'as nesiunčia atšaukimo komandos, arba kliento programa nesupranta šių komandų, tai dalis darbų (0,6%-1,499%) bus pasenę. Tokių darbų palaikymas pool'se realizuojamas per "long polling" mechanizmą.
Rekomenduojama parduotuvė pas kinus: https://www.banggood.com/index.php?zf=2636650
Rekomenduojama kripto birža: https://www.coinbase.com/join/59529a8b84d2890635a00efe
Rekomenduoju VPS pirkti čia: https://m.do.co/c/1f7b1fa37c1c