Birželis 04, 2023, 11:28:33 am

Naujienos:

Startuoja Kiberzonos internetinis projektas apie krypto valiutas ir būdus joms išgauti/uždirbti!


Claymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner (Windows/Linux)

Pradėjo Sleeper, Rugpjūtis 04, 2017, 11:50:48 pm

« ankstesnis - sekantis »

Sleeper

Turbūt pati populiariausia kasimo programa tarp pažengusių kasikų, naudojant video kortas, čia rasite pilną jos aprašymą lietuvių kalba.
Tai dvigubo kasimo programa, sugebanti kasti dvi monetas iš karto (Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry/Pascal) skirta AMD ir Nvidia video kortoms.

Galimybės:

- Palaikomas naujas dvigubo kasimo rėžimas: Ethereum ir Decred/Siacoin/Lbry/Pascal (vienu metu kasamos dvi monetos be greičio sumažėjimo Etherium monetai. Taip pat palaikomas ir tik vienos monetos kasimas.
- Dėka visiškai naujo programos kodo Efektyvus (kasimo greitis)hashrate kasant Etherium >3-5%: žymiai mažiau neteisingų ir uždelstų blokų(share), didesnis VGA išnaudojimas, kodas optimizuotas OpenCL, optimizuotas asemblerio branduolys.
- Palaikomos AMD ir Nvidia video kortos, bei jų veikimas drauge.
- Nėra DAG failų.
- Palaikomos visos Stratum protokolo versijos Etherium'ui: gali būti tiesiogiai naudojamas su bet kuriuo pool'u be tarpinių proxy serverių(pool'as turi palaikyti eth-proxy, qtminer arba miner-        proxy).
- Palaikomas Etherium ir Siacoin "solo" kasimas.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas Decred'ui.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas Siacoin'ui. Atkreipkite dėmesį, ne visos Stratum versijos skirtos Siacoin'ui palaikomos šiuo metu.
- Palaikomi http ir Stratum protokolas skirtas LBRY'ai ir Pascal'iui.
- Palaikoma funkcija  failover - perėjimas ant rezervinio serverio arba kito pool'o.
- Rodoma detali informacija apie išgavimo greitį(hashrate) kiekvienai video kortai.
- Palaikomas nuotolinis stebėjimas ir valdymas.
- Palaikomas video kortos pasirinkimas, integruotos funkcijos skirtos spartinimui ir temperatūros valdymui.
- Palaikomas Etherium monetos atmainų kasimas(Expanse ir kt.)
- Yra versijos skirtos Windows ir linux OS.

Ši versija palaiko POOL ir SOLO kasimą Etherium'ui, POOL kasimą Decred'ui, POOL ir SOLO kasimą Siacoin'ui, tik POOL kasimą Lbry'ai ir tik POOL kasimą Pascal'iui.
Norint pasiekti geriausia našumą ir suderinamumą, AMD vaizdo plokštėms reikia instaliuoti Catalyst (Crimson) 15.12 draiverius. Didelė tikimybė gauti labai blogus rezultatus arba nestabilų programos darbą naudojant kitos versijos draiverius.
Jei naudojate kitos versijos draiverius, rekomenduojama juos pašalinti AMD Display Driver Uninstaller programos pagalba, perkrauti kompiuterį(turi atsirasti standartinis VGA draiveris) ir instaliuoti reikiamus draiverius.
AMD 4xx / 5xx (Polaris) vaizdo plokštėms galite naudoti bet kuriuos naujausius draiverius.


AMD vaizdo plokštėms reikia nustatyti šiuos aplinkos kintamuosius .bat faile, ypač svarbu, jei video korta turi tik 2GB atminties::

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100


Fermoms su daug video kortų reikia nustatyti  ne mažiau kaip 16GB virtualios atminties reikšmę(page file size).
"Computer Properties / Advanced System Settings / Performance / Advanced / Virtual Memory".

Programą galima naudoti visiems, tačiau yra programos kūrėjo mokestis 1% kasant tik Etherium Solo(-mode 1) ir 2% kasant dvigubu kasimu: kas valandą programa 36/72 sekundes kasa programos kūrėjui. Tuo metu kasama Etherium - Decred (Siacoin, Lbry, Pascal) kūrėjui nekasamos, jos kasamos tik programos naudotojui.
Jeigu nesutinkate su tokiu mokesčiu - nenaudokite šios programos arba naudokite su " -nofee 1" raktu. Tokiu atveju programos kūrėjas negaus savo mokesčio, bet programa dirbs šiek tiek lėčiau.

Ši programos versija skirta naudoti su naujausiomis AMD video kortomis 7xxx, 2xx ir 3xx, su 2GB ir dagiau atminties. Programa taip pat palaiko ir naujas nvidia video kortas.
Yra programos variantai skirti Windows x64 arba Linux x64 (išbandyta su Ubuntu 12.04).

Dėmesio, 32bit operacinės sistemos nepalaikomos !


Komandinės eilutės nustatymai:

-epool
Etherium'ui kasti pool'o adresas. Darbui su pool'u palaikomas tik Stratum protokolas. Kasimo programa  palaiko visus pool'us, kurie suderinami su Dwarfpool  proxy ir priima Etherium piniginės(wallet) adresą tiesiogiai.
Norint kasti SOLO režimu, nurodykite "http://" prieš adresą. Rėžimas http neskirtas proxy ir HTTP-pool'ams, šiame rėžime opcija " -allpools 1" bus automatiškai aktyvuojama.
Pastaba: kasimo programa palaiko visas Stratum versijas skirtas Etherium'ui, HTTP darbo rėžimas būtinas tik SOLO kasimui.
Panaudojus bet kokius proxy serverius sumažins kasimo efektyvumą(hashrate) minimum 1%, dėl ko rekomenduojama kasti tiesiai su Stratum-pool'u. HTTP pool'u naudojimas sumažins kasimo efektyvumą iki 5%.

-ewal
Tai jūsų Etherium piniginės adresas. Taip pat kasiko(worker) vardas ir kitos pool'o palaikomos opcijos. Pool'ai reikalaujantys "Login.Worker" vietoje piniginės adreso nepalaikomi pagal nutylėjimą, bet galima nurodyti "-allpools 1" tam kad ten kasti.

-epsw
Etherium pool'o slaptažodis, naudokite "x"

-eworker
kasiko vardas, kai kuriuose pool'se butina nurodyti

-esm
Etheriumui skirto Startum protokolo rėžimas:
0 - rėžimas eth-proxy (pvz dwarpool.com). Šis rėžimas veikia pagal nutylėjimą;
1 - rėžimas qtminer (pvz ethpool.org);
2 - rėžimas miner-proxy (pvz coinotron.com);
3 - rėžimas nicehash.

-etha
Etherium algoritmas skirtas AMD vaizdo plokštėms:
0 - optimizuotas greitoms vaizdo plokštėms;
1 - optimizuotas lėtoms vaizdo plokštėms;
2 - skirta Linux gpu-pro draiveriams;
-1 (minus vienas, pagal nutylėjimą) - automatinis rėžimo pasirinkimas, pagal nutylėjimą automatiškai nustatoma nuo 0 iki 1.
šiuos nustatymus galima nustatyti individualiai kiekvienai vaizdo plokštei, pvz: "-etha 0,1,0".

-asm (tik AMD vaizdo plokštėms)
Leidžia naudoti naudoti asemblerio GPU branduolius. Tam, kad pasiekti maksimalų kasimo našumą, reikalingi kai kurie paderinimai net ir ETH-only rėžime. Programai veikiant naudokite " -dcri" arba "+ / -" klavišus.
Šiuo metu -asm nepalaikomas ETH-LBRY rėžimas.
Jei norite išjungti šį rėžimą - naudokite "-asm 0". Taip pat galima nurodyti šį rėžimą individualiai kiekvienai vaizdo plokštei, pvz " -asm 0,1,0". Reikšmė pagal nutylėjimą - "1".
Jei ASM rėžimas įjungtas, paleidžiant programa konsolėje parašys "GPU #x: algorithm ASM"
Papildomai informacijai skaitykite žemiau "Tikslus derinimas".
Naujiena: pridėti alternatyvus asemblerio GPU branduolio rėžimai Tonga ir Polaris vaizdo plokštėms, dirbančioms ETH-only rėžime. Naudokite šį rėžimą jei negaunate maksimalaus greičio "-dcri 1" rėžime (t.y. nerandate greičio piko). GPU branduolio rėžimo įjungimui naudokite "-asm 2" opciją.

-ethi
Etherium išgavimo intensyvumas (pagal nutylėjimą 8 ) . Jei Windows strigtelėjimo arba dirba nestabiliai reiktu mažinti. Minimalus vaizdo plokštės apkrovimas prie "-ethi 0". Galimas nustatymas kiekvienai vaizdo plokštei individualiai, pvz: "-ethi 1,8,6".
Galima naudoti neigiamas reikšmes, tada tai pilnai atitiks "global work size" nustatymą oficialioje ETH išgavimo programoje, pvz: "-ethi -8192".

-eres
Šis nustatymas susijas su Etherium išgavimo stabilumu. Kiekviena sekanti epocha reikalauja vis daugiau video atminties, programa gali sustoti perskirstant buferį naujam DAG failui. Tam, kad to išvengti startuodama programa rezervuoja šiek tiek didesni buferį ir gali veikti kelių epochų eigoje be buferio perskirstymo. Šis nustatymas apsprendžia, kiek epochų programa veiks nesustodama, kelioms epochoms į prieki bus rezervuota video atminties buferis (pagal nutylėjimą 2 epochos).

-allpools
naudokite "-allpools 1" jei programa nenori dirbti su jūsų nurodytu pool'u(nes negali kasti programos kūrėjui šiame pool'e). Aktyvuodami šį nustatymą sutinkate naudoti kai kuriuos pool'us pagal nutylėjimą skirtų kasti programos kūrėjui.
Atkreipkite dėmesį: jei nustosite kasti programos kūrėjui, tai ir visas kasimo procesas taip pat bus sustabdytas.

-allcoins
nurodykite "-allcoins 1" tam, kad galėtumėte kasti Etherium monetos atmainas. Šiame rėžime programa naudos tam tikrus pool'us pagal nutylėjimą kasant Etherium'ą programos kūrėjui.
Atkreipkite dėmesį: jei nustosite kasti programos kūrėjui, tai ir visas kasimo procesas taip pat bus sustabdytas.
Šiame rėžime programa naudoja du DAG-failus: vienas Etheriumui o kitas jo atmainai, tai gali sukelti problemų, nes failai skirtingos apimties(Etherium'o DAG-failas didesnis)
Dėl to, šiam rėžimui rekomenduojama nurodyti einamąją(arba šiek tiek didesne reikšmę) Etherium'o epochą, pvz "-allcoins 47" reiškia, kad programa rezervuos DAG-failo apimti #47'tai epochai, ir startuojant išskirs grafiniam procesoriui atitinkama buferį, vietoje to, kad perskirstyti dideli buferį(programa gali sustoti), kada pradedamas kasimas programos kūrėjui.
Kitas sprendimo būdas - nurodyti "-allcoins -1" (minus vienas), tada programa paleis kasimo ciklą programos kūrėjui pačioje pradžioje ir tokiu būdu gaus reikiamą buferio dydi einamajai Etherium'o epochai, o toliau jau galės kasti jo atmainas.
Jei kasate Expanse, geriausias būdas tai nurodyti: "-allcoins ехр", šiame rėžime programos kūrėjui taip pat bus kasamas Expanse ir DAG-failas nebus perkuriamas.
Jei kasate ETH kokiam tai pool'e, kuris nepalaiko piniginės adreso ir vietoje jo reikalauja "Username.Worker", geriausias būdas yra nurodyti " -allcoins etc". Šiame rėžime kasimas programos kūrėjui bus vykdomas ETC pool'se ir DAG-failas nebus iš naujo perkuriamas.

-etht
Laiko tarpas, kasant SOLO rėžime, tarp http-užklausų naujam darbui mili sekundėmis (pagal nutylėjimą 200).

-erate
Siunčia į pool'ą Etherium'o kasimo greitį(hashrate), pagal nutylėjimą "1", nurodykite "-erate 0", jei nenorite siųsti kasimo greičio į pool'ą.

-estale
Siunčia į pool'ą negaliojančius (stale) Etheriumo darbus(share), tai gali šiek tiek pakelti kasimo greitį - kai kurie pool'ai priima ir tokius darbus ir juos apmoka, nes kartais jie dalyvauja kuriant uncle-blokus. Pagal nutylėjimą "1", nurodykite "-estale 0", jei nenorite siųsti nebegaliojančius darbus (stale share).

-dpool
Antros monetos (Decred, Siacoin, Lbry,Pascal) pool'o adresas.
Naudokite "http://"  HTTP pool'ams, "stratum+tcp://" Stratum pool'ams. Jei nėra prefikso manoma, kad tai Stratum.
   Decred: palaikomi abu protokolai Stratum ir HTTP.
   Siacoin: palaikomi abu protokolai Stratum ir HTTP, bet šiuo metu ne visos Stratum versijos palaikomos.
   Lbry: palaikomas tik Stratum protokolas.
   
-dwal
Antros monetos piniginės adresas (Decred, Siacoin, Lbry) arba kasėjo vardas, priklausomai nuo pool'o.

-dpsw
Antros monetos (Decred, Siacoin, Lbry,Pascal) slaptažodis, naudokite "x", jei nereikalaujamas slaptažodis

-di
Kasančios video kortos indeksas(pagal nutylėjimą aktyvuojamos visos prieinamos vaizdo plokštės). Pavyzdžiui, fermoje iš 4 vaizdo plokščių nustatymas "-di 02" aktyvuos tik pirmą ir trečią vaizdo plokštes(Nr0 ir Nr2).
Taip pat galima atjungti video kortas kasimo proceso eigoje naudojant 0...9 klavišus ir tikrinti einamąją statistiką "s" klavišu.
Sistemoms su >10 video kortu: norėdami nurodyti indeksą >9 naudokite raides, pavyzdžiui "a" reiškia 10, "b" - 11 ir t.t.

-gser
šis nustatymas gali pagerinti su daug video kortų dirbančios fermos stabilumą, jei programa stringa startuodama, ši opcija sustato inicializacijos procesus į eilę. Naudokite "-gser 1", tam kad sustatyti dali procesu į eilę arba "-gser 2", tam kad sustatyti visus procesus į eilę.
Pagal nutylėjimą "0" (nestatoma į eilę - greita inicializacija).

-mode
Kasimo būdo pasirinkimas:
"-mode 0" (pagal nutylėjimą) - kasama Etherium+antra moneta.
"-mode 1" kasama tik Etherium moneta.
Kiekvienai vaizdo plokštei galima sukurti individualų kasimo būdą, pavyzdžiui "-mode 1-02" nustato kasti tik Etherium'ą pirmai ir trečiai vaizdo plokštei(Nr0 ir Nr2).
Sistemoms su >10 video kortu: norėdami nurodyti indeksą >9 naudokite raides, pavyzdžiui "a" reiškia 10, "b" - 11 ir t.t.

-dcoin
Antros monetos pasirinkimas kasant dvigubu rėžimu. Galimos reikšmės: "-dcoin dcr", "-dcoin sc", "-dcoin lbc", "-dcoin pasc". Pagal nutylėjimą - "dcr".

-dcri
Antros monetos(Decred, Siacoin, Lbry, Pascal) išgavimo intensyvumas arba tikslaus nustatymo reikšmė Etherium'o ASM rėžime, kasant tik Etherium rėžime (pagal nutylėjimą 30). Galima  reguliuoti šią reikšmę didesniam antros monetos išgavimo greičiui pasiekti, nemažinant pirmos monetos išgavimo greičio.
Reikšmes galima nustatyti individualiai kiekvienai video plokštei, pavyzdžiui: "-dcri 30,100,50".
Galima keisti išgavimo intensyvumą darbo eigoje su "+/-" klavišais ir žiūrėti einama statistiką su "s" klavišu.
Pavyzdžiui, pagal nutylėjimą (-dcri 30) video plokštės AMD R9 390 serijos, Etherium'o kasimo greitis ~29MHs/s ir ~440MHs/s Decred'o. Nustačius -dcri 70 keičiasi kasimo greitis bus Etherium'o ~24MHs/s ir ~850MHs/s Decred.

-dcrt
Laiko tarpas sekundėmis tarp Decred/Siacoin naujo darbo http užklausų (pagal nutylėjimą 5)

-ftime
Laikas minutėmis, po kurio monetos išgavimas sugrįžta atgal į pagrindinį pool'ą (skaityti FAILOVER skyrių žemiau). Pagal nutylėjimą 30 minučių, nustačius 0 skaitoma, kad nėra pagrindinio pool'o - nebus bandymų grįžti atgal.

-wd
Opcija "taimeris sargas". Pagal nutylėjimą "-wd 1"  - įjungtas: programa išsijungs (arba persikraus žiūrėti "-r" opciją) jei kuris nors srautas nebe atsako vienos minutės eigoje arba nepavyksta iškviesti OpenCL komandos. Reikšmė "-wd 0" išjungia "taimeris sargas"

-r
Programos perkrovimo rėžimas:
"-r 0" (pagal nutylėjimą) - perkrauna programą jei kažkas negerai su video plokšte;
"-r -1" (minus vienas) - atjungia automatini perkrovimą;
"-r >20" - Perkrauna programą, jei kažkas negerai su video plokšte, arba pagal taimerį - per nurodytą laiko tarpą, pavyzdžiui, "-r 60" - kas valandą;
"-r 1" - išjungia programą ir paleidžia iš programos katalogo "reboot.bat" failą(jei jis ten yra) (Linux'ui "reboot.bash" arba "reboot.sh") jei kažkas negerai su video plokšte. Tokiu būdu galite sukurti "reboot.bat" failą ir paleisti kokias tai komandas, pavyzdžiui perkrauti kompiuterį su šia komandine eilute: "shutdown /r /t 5 /f", kur:
"-r" - perkrovimas;
"-t 5" - laiko trukmė darbams užbaigti 5 sekundės;
"-f" - priverstinai uždaryti programas per perspėjimo.

-minspeed
Minimalus greitis Etherium'ui MH/s, kurio programai nepasiekus per 5 minutes ji persikraus, arba paleis reboot.bat failą(jei nustatyta " -r 1").
Pagal nutylėjimą - 0 (funkcija išjungta).

-retrydelay
užlaikymas sekundėmis tarp bandymų susijungti. Reikšmė pagal nutylėjimą "20". Nustatykite "-retrydelay -1", jei nereikia pakartotinai jungtis, tokiame rėžime programa užsidarys jei nebėra ryšio.

-dbg
log failas ir derinimo programos pranešimai: "-dbg 0" (pagal nutylėjimą) sukuria log-failą, tačiau nerodo tarnybinių pranešimų, "-dbg 1" - sukuria log-failą ir rodo derinimo pranešimus, "-dbg -1" (minus vienas) - nei failo, nei derinimo pranešimų nerodo.

-logfile
log failo vardas. Po perkrovimo programa rašys duomenis toliau į tą pati failą. Jei norite, kad seni duomenys būtu ištrinti po programos perkrovimo, failo vardas turi turėti eilute "noappend". Jeigu praleista - bus naudojamas vardas pagal nutylėjimą.

-nofee
nurodykite "1", tam, kad atšaukti išmokas programos kūrėjui. Šitame rėžime bus atjungti kai kurie optimizavimai ir išgavimo greitis(hashrate) sumažės ~4%.
Įjungus šį rėžimą programos kūrėjas praranda 100% uždarbio, jus prarandate 4%. Nenaudodami šio nustatymo prarandate tik 1-2%.
Tokiu atveju turite pasirinkti arba greitas išgavimas(kasimas), arba visiškai nemokamas išgavimas, bet truputi lėtesnis.
Jei jus norite greitai ir nemokamai - pasiieškokite kitos programos.

-benchmark
testavimo rėžimas: nurodykite "-benchmark 1", jei reikia patestuoti turimos įrangos išgavimo greitį (hashrate). Taip pat čia galima nurodyti testui naudojamą epochą, pavyzdžiui "-benchmark 110".

-li
mažo intensyvumo rėžimas, sumažina išgavimo(kasimo) greitį - naudinga opcija jei jūsų turima video korta linkusi perkaisti, tačiau išgavimo greitis irgi krenta.
Didesnė reikšmė reiškia mažesnį kasimo intensyvumą(mažesnį kaitimą), pavyzdžiui "-li 10" video plokštė mažiau kais ir lėčiau kas palyginti su "-li 1" nustatymu.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-li 3,10,50".
Reikšmę pagal nutylėjimą "0", rėžimas išjungtas.

-lidag
mažo intensyvumo rėžimas skirtas DAG-failo generavimui. Galimos reikšmės 0, 1, 2, 3, didesnė reikšmė reiškia mažesnį intensyvumą. pavyzdžiui "-lidag 1".
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-lidag 1,0,3".
Reikšmė pagal nutylėjimą "0" (be mažo intensyvumo generuojant DAG-failą)

-ejobtimeout   
ETH darbo timedout'as minutėmis. Jei programa negaus naujų užduočių per nurodytą laiko tarpą ji atsijungs nuo pool'o. Reikšmė pagal nutylėjimą "10".

-djobtimeout 
Antros monetos darbo timedout'as minutėmis dirbant dvigubo išgavimo rėžime. Jei programa negaus naujų užduočių per nurodytą laiko tarpą ji atsijungs nuo pool'o. Reikšmė pagal nutylėjimą "30".

-tt
Maksimalios GPU darbo temperatūros nustatymas. Pavyzdžiui "-tt 80" reiškia 80°C temperatūrą.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-tt 70,80,75".
Taip pat galima nurodyti pastovias apsukas vaizdo plokštės ventiliatoriui, nurodžius pavyzdžiui "-tt -50" nusistato ventiliatoriaus apsukos 50%
Nurodykite "0" jei norite atjungti valdymą ir išjungti informaciją apie GPU darbo rėžimą.
Pagal nutylėjimą "-tt 1" - vaizdo plokštės ventiliatorius nevaldomas, tačiau rodoma kas 30s jo apsukos ir grafinio procesoriaus (GPU) darbo temperatūra, galima nurodyti 2...5, jei tai per daug dažnai.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms galimas tik temperatūros rodymas, valdymas nepalaikomas.
Pastaba: Linux gpu-pro draiveriams, programa tam, kad galėtu valdyti ventiliatoriaus apsukas turi veikti administratoriaus(root) teisėmis, priešingu atveju bus galimas tik temperatūros stebėjimas.


-ttdcr
automatinis išgavimo(kasimo) intensyvumo mažinimas antrai monetai GPU pasiekus nurodytą temperatūros reikšmę. Pavyzdžiui "-ttdcr 80" pradedamas mažinti antros monetos išgavimo intensyvumas, jeigu GPU temperatūra viršijo 80°C.
Galima stebėti antros monetos kasimo greitį statistinių duomenų pavidale ("s" klavišas). Tačiau, jei nurodysite "-dcri 50", o antros monetos kasimo intensyvumas yra <20%, reiškia, kad GPU einamuoju metu kasa "-dcri 10" nustatymu.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-ttdcr 80,85,80". Tam, kad aktyvuoti šią funkciją, turi būti nurodyta ne nulinė "-tt" reikšmė.
Rekomenduojama "-ttdcr" nustatyti 3-5 laipsniais daugiau nei "-tt".

-ttli jei GPU temperatūra viršija nurodytą reikšmę automatiškai mažinamas kasimo intensyvumas pilnai (abiem monetom). Pavyzdžiui "-ttli 80" pradedamas mažinti išgavimo intensyvumas, jeigu GPU temperatūra viršijo 80°C.

Ar buvo mažinamas kasimo intensyvumas matosi detalioje statistikoje ("s" klavišas)
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-ttli 80,85,80".
Be to, jei norite aktyvuoti šį rėžimą, opcija "-tt" neturi būti nustatyta "0".
Geras sprendimas - reikšmę "-ttli" nustatyti 3-5C daugiau nei "-tt".

-tstop
nustato GPU temperatūrą, kurią pasiekus kasimas bus sustabdytas. Pavyzdžiui, "-tstop 95" nurodo stabdymo temperatūrą 95°C
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-tstop 95,85,90".
Ši funkcija išjungta pagal nutylėjimą ("-tstop 0"). Be to, jei norite aktyvuoti šį rėžimą, opcija "-tt" negali būti nustatyta "0".

Jei programa išjungė ne tą video plokštę, jis išsijungs po 30 sekundžių.
Taip pat galima nurodyti neigiamą reikšmę, tam kad uždaryti programą vietoje to, kad sustabdyti GPU, pavyzdžiui "-tstop -95" uždarys programą kai tik GPU bet kurios vaizdo plokštės pasieks 95°C temperatūrą.

-fanmax
Užduoda maksimalias vaizdo plokštės ventiliatoriaus apsukas procentais, pavyzdžiui "-fanmax 80" apriboja greiti iki 80% (pagal nutylėjimą 100).
Ši opcija veikia tik tada, kai programa valdo aušinimą, t.y. kai opcija "-tt" naudojama nurodyti tikslinei temperatūrai.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-fanmax 50,60,70".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-fanmin
Užduoda minimalias vaizdo plokštės ventiliatoriaus apsukas procentais, pavyzdžiui "-fanmin 50", nustato minimalias ventiliatoriaus apsukas ant 50%.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-fanmin 50,60,70".
Ši opcija veikia tik tada, kai programa valdo aušinimą, t.y. kai opcija "-tt" naudojama nurodyti tikslinei temperatūrai. Pagal nutylėjimą reikšmė - "0".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-cclock
Užduoda tikslinę GPU darbo dažnio reikšmę MHz. Jei nenurodyta, arba nurodyta "0" - programa nekeis einamojo dažnio.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cclock 1000,1050,1100,0".
Deja AMD užblokavo GPU darbo įtampos koregavimus, galimas tik darbo dažnio koregavimas.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-mclock
Užduoda tikslinę VRAM darbo dažnio reikšmę MHz. Jei nenurodyta, arba nurodyta "0" - programa nekeis einamojo dažnio.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-mclock 1200,1250,1200,0".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-powlim
Nustatomas vaizdo plokštės "power limit", galimos reikšmes nuo -50 iki 50. Jei nenurodyta - programa nekeis power limit.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-powlim 20,-20,0,10".
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.

-cvddc   
Nustatoma GPU tikslinė maitinimo įtampa, padauginta iš 1000. Pavyzdžiui "-cvddc 1050" reiškia 1.05V.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cvddc 900,950,1000,970".
Pastaba: palaikoma tik naujausiomis AMD 4xx vaizdo plokštėmis ir tik Windows OS.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.


-mvddc 
Nustatoma VRAM tikslinė maitinimo įtampa, padauginta iš 1000. Pavyzdžiui "-cvddc 1050" reiškia 1.05V.
Reikšmę galima nurodyti kiekvienai vaizdo plokštei individualiai: "-cvddc 900,950,1000,970".
Pastaba: palaikoma tik naujausiomis AMD 4xx vaizdo plokštėmis ir tik Windows OS.
Pastaba: Nvidia vaizdo plokštėms valdymas nepalaikomas.


-mport
Nusirodo porto numeris, skirtas nuotoliniam stebėjimui ir valdymui. Reikšmė pagal nutylėjimą -3333 (tik stebėjimui),
Nurodykite "-mport 0" jei norite atjungti nuotolinio stebėjimo funkciją.
Nurodykite neigiamą reikšmę jei norite įjungti stebėjimo(statistikai gauti) rėžimą, bet atjungti valdymą(perkrovimas, failų užkrovimas), pavyzdžiui "-mport -3333" įjungia 3333 portą nuotoliniam stebėjimui, o nuotolinis valdymas bus užblokuotas.
Programos einamos būsenos stebėjimui galite naudoti savo naršyklę, tam adreso laukelyje įveskite "localhost:3333"
Perspėjimas: naudokite neigiamą reikšmę nustatyme arba pilnai išjunkite nuotolinę prieigą, jei manote, kad jus gali pulti per šį portą!
Pagal nutylėjimą, programa priims prisijungimus per nurodytą portą ant visų tinklo adapterių, bet jus galite nurodyti reikiamą tinklo sąsają, pavyzdžiui, "-mport 127.0.0.1:3333" atidarys portą tik lokaliam host'e(kompiuteryje).

-mpsw
Nusirodo slaptažodis nuotolinei prieigai. Pagal nutylėjimą jis tuščias, todėl bet kas gali gauti statistiką ir valdyti programą nuotoliniu būdu, jei nurodyta opcija -mport. Jus galite nustatyti slaptažodi nuotolinei prieigai(bent jau EthMan v3.0 privalomas slaptažodžių palaikymui).

-colors
Įjungia arba išjungia spalvotą tekstą konsolėje. Pagal nutylėjimą "1", naudokite "-colors 0" spalvų išjungimui. Naudokite reikšmes 2, 3, 4 jei norite panaikinti kai kurias spalvas.

-v
parodo programos versiją. Naudojimo pavyzdys: "-v 1".

-altnum
Alternatyvus vaizdo plokščių numeravimas. Šis nustatymas GPU nekeičia eilės tvarkos, o keičia GPU numerį, kuris rodomas programoje, kai kuriais atvejais jis gali būti naudingas.
Galimos reikšmės:
0: GPU numeruojamos pagal nutylėjimą. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutini GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU0" ir "GPU1".
1: taip pat kaip ir "0", bet numeris prasideda nuo 1 o ne nuo 0. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutini GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU1" ir "GPU2".
2: alternatyvus GPU numeravimas. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutinį GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU0" ir "GPU5".
3: taip pat kaip ir "2", bet numeris prasideda nuo 1 o ne nuo 0. Pavyzdžiui, jei nurodysite "-di 05", pasirinkę pirmą ir paskutinį GPU iš šešių, programa atvaizduos šias dvi pasirinktas vaizdo plokštes kaip "GPU1" ir "GPU6".
Reikšmė pagal nutylėjimą - "0".


Nustatymai failuose

Galima naudoti failą "config.txt" vietoje to, kad nurodyti opcijas komandinėje eilutėje(.bat-faile).
Jei nėra jokių opcijų komandinėje eilutėje - programa patikrins "config.txt" failą.
Jei yra tik viena opcija komandinėje eilutėje - tai turi būti nustatymų failo vardas.
Jei komandinėje eilutėje yra dvi ar daugiau opcijų - programa kreips dėmesį tik į komandinę eilutę, o ne į nustatymų failą.
Rašykite po viena opcija kiekvienoje eilutėje, jei pirmas eilutės simbolis ";" arba "#" - eilutė bus ignoruojama.
Taip pat galite naudoti kintamąsias reikšmes "epools.txt" ir "config.txt" failuose. Pavyzdžiui, nustatykite aplinkos kintamąjį "WORKER" ir naudokite jį kaip "% WORKER%" faile config.txt arba faile epools.txt.

NAUDOJIMO PAVYZDŽIAI:
Dvigubo išgavimo(kasimo) rėžimas:

ethpool, ethermine  (ir Stratum, Decred'ui):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:4252 -dwal DsUt9QagrYLvSkJHXCvhfiZHKafVtzd7Sq4 -dpsw x

Taip pat galima nurodyti "-esm 1" jei norite įjungti "qtminer" rėžimą, tada pool'as rodys papildomą informaciją apie darbus(share) (priimta/atmesta accepted/rejected), pavyzdžiui:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:4252 -dwal DsUt9QagrYLvSkJHXCvhfiZHKafVtzd7Sq4 -dpsw x

ethpool, ethermine  (ir Siacoin, SOLO rėžime):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool http://localhost:9980/miner/header -dcoin sia


ethpool, ethermine  (ir Siacoin pool'e su kasėjo vardu):
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool http://sia-eu1.nanopool.org:9980/miner/header?"address=2e5cc13a3f39e9700f2c04018ce016c2cc7137a30e20215413b740d40319f1c3205e4a10b3ba&worker=YourWorkerName" -dcoin sia

viskas taip pat ir siamining pool'ui:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool "http://siamining.com:9980/miner/header?address=2e5cc13a3f39e9700f2c04018ce016c2cc7137a30e20215413b740d40319f1c3205e4a10b3ba&worker=YourWorkerName" -dcoin sia

dwarfpool (ir Stratum, Decred'ui):
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x
Skaitykite dwarfpool-o FAQ : pavyzdžiui, galite gauti pranešimą iš dwarfpool e-mail'u, jei vietoje slaptažodžio nurodysite e-maila.

dwarfpool (ir Stratum, Lbry'ai):
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal Redhex.my -dpsw x -dcoin lbc
Skaitykite dwarfpool-o FAQ : pavyzdžiui, galite gauti pranešimą iš dwarfpool e-mail'u, jei vietoje slaptažodžio nurodysite e-maila.

nanopool Ethereum+Siacoin:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool "http://sia-eu1.nanopool.org:9980/miner/header?address=YOUR_SIA_WALLET&worker=YOUR_WORKER_NAME&email=YOUR_EMAIL" -dcoin sia

nanopool Ethereum + Siacoin (Stratum):
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool stratum+tcp://sia-eu1.nanopool.org:7777 -dwal YOUR_SIA_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -dcoin sia

nicehash Ethereum+Decred:
EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -esm 3 -allpools 1 -estale 0 -dpool stratum+tcp://decred.eu.nicehash.com:3354 -dwal 1LmMNkiEvjapn5PRY8A9wypcWJveRrRGWr

miningpoolhub Ethereum+Siacoin:
EthDcrMiner64.exe -epool us-east1.ethereum.miningpoolhub.com:20536 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -eworker YourLogin.YourWorkerName -epsw x -allpools 1 -dpool stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20550 -dwal username.workername -dpsw x -dcoin sia
Būtinai turite pool'e nurodyti savo piniginės adresą.

suprnova Ethereum_Classic(ETC)+Siacoin:
ethdcrminer64.exe -epool etc-eu.suprnova.cc:3333 -ewal YourLogin.YourWorkerName -epsw x -esm 3 -dpool sia.suprnova.cc:7777 -dwal YourLogin.YourWorkerName -dpsw x -dcoin sia -allpools 1 -allcoins -1

coinotron:
EthDcrMiner64.exe -epool coinotron.com:3344 -ewal Redhex.rig1 -esm 2 -epsw x -dpool http://dcr.suprnova.cc:9111 -dwal Redhex.my -dpsw x -allpools 1

coinmine:
EthDcrMiner64.exe -epool eth.coinmine.pl:4000 -ewal USERNAME.WORKER -esm 2 -epsw WORKER_PASS -allpools 1 -dpool stratum+tcp://dcr.coinmine.pl:2222 -dwal USERNAME.WORKER -dpsw WORKER_PASS

ethpool+suprnova Ethereum+Pascal:
ethdcrminer64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599.YourWorkerName -epsw x -dpool stratum+tcp://pasc.suprnova.cc:5279 -dwal YourLogin.YourWorkerName -dpsw x -dcoin pasc -allpools 1


Tik Etherium kasimas:

ethpool:
EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x

f2pool:
EthDcrMiner64.exe -epool eth.f2pool.com:8008 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -eworker rig1

nanopool:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -eworker rig1

nicehash:
EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353 -ewal 0x13bdbfa92868aa0fbe4518f87d68b06d82748599 -epsw x -esm 3 -allpools 1 -estale 0

Etherium atmainų kasimas:
EthDcrMiner64.exe -epool exp-us.dwarfpool.com:8018 -ewal 0xd69af2a796a737a103f12d2f0bcc563a13900e6f -epsw x -allcoins -1

Etherium kasimas Solo (geth 192.168.0.1:8545):
EthDcrMiner64.exe -epool http://192.168.0.1:8545


TIKSLUS DERINIMAS


Dvigubas kasimo rėžimas: kasimo metu keiskite " -dcri" nustatymo reikšmę "+ / -" klavišų pagalba, tam, kad rasi optimalų kasimo greitį.

Rėžime "tik ETH", naudojant ASM algoritmą(įjungtas pagal nutylėjimą): kasimo metu, opcijos -dcri reikšmės keitimas "+ / -" klavišais, geriausio greičio radimui.
Jei gaunate didžiausią greiti su " -dcri 1" nuostata (t.y. negalite greičio piką), naudokite opciją " -asm 2", tam, kad įjungti alternatyvų ASM branduolį (tik Tonga ir Polaris vaizdo plokštėms).
Pastaba 1. Jei GPU perkaites - geriausia " -dcri" reikšmė bus kita.
Pastaba 2. Greičio pikas gali būti trumpas, dėl to " -dcri" reikšmę keiskite lėtai, po vienetuką.
Pastaba 3. Rėžimui "tik ETH" ir dvigubam kasimui reikšmės " -dcri" gali būti skirtingos.

Perėjimas į rezervinį pool'o serverį arba į kitą pool'ą (FAILOVER)


Naudokite failus "epools.txt" ir "dpools.txt" tam, kad ten nurodyti rezervinius pool'us. Šie failai naudoja tekstinį formatą, po vieną pool'ą eilutėje. Bus 3 bandymai prisijungti. Programa automatiškai nutraukia ryšį, jei poolas ilgai nebesiunčia naujų darbų arba atmeta padarytus darbus (reject shares). Jei eilutė prasideda iš ";" arba "#" simbolių - eilutė bus ignoruojama.

Ne naikinkite tarpų tarp parametrų ir reikšmių - tokia šių failų sintaksė. Jei reikia nurodyti "," simbolį parametro reikšmėje, naudokite du kablelius ",," - tai bus suprasta kaip vienas kablelis.
Galima realiam laike(programai dirbant) perkrauti "epools.txt" ir "dpools.txt" failus paspaudus "r" klavišą.
Pool'as nurodytas startinėje eilutėje (arba nuostatų faile) - tai pagrindinis pool'as ir programa bandys pas jį grįžti kas 30 minučių, jei teko panaudoti kita pool'ą iš sąrašo.
Jei pool'as nenurodytas nei komandinėje eilutėje, nei nuostatų faile, tada pirmas pool'as iš pool'ų failower sąrašo bus pagrindinis.
Kintamuosius taip pat galima naudoti visuose nuostatų failuose "epools.txt", "dpools.txt" ir "config.txt".

Nuo tolinis valdymas ir stebėjimas
Programa turi integruotą nuotolinio stebėjimo ir valdymo funkciją, kuri realizuota naudojant JSON protokolą, TCP/IP jungčių pagalba, http taip pat palaikomas.
Paleiskite "EthMan.exe" iš "Remote management" subkatalogo (Tik Windows).
Kreipkitės į skyrių "Pagalba" (skirtukas Help).


Žinomos problemos
- AMD plokštės: su kai kuriomis plokštėmis galite stebėti nepastovų išgavimo greitį dvigubam(Dual) rėžime, kartais greitis šiek tiek sumažėja. Ši problema buvo išspręsta, bet ne pilnai paskutinėse programos versijose.
- AMD plokštės: Linux OS'e su gpu-pro draiveriais GPU sąrašas gali skirtis nuo temperatūrų sąrašo. Tam, kad pakeisti GPU naudojimo eilės tvarką galite naudoti opciją "-di"
- Windows 10 apsauga, bei kai kurios kitos anti virusinės atpažįsta programą kaip virusą. Programa ne virusas - pridėkite ją anti virusinėje programoje prie išimčių.
Programą kuriu jau nuo 2014 metų. Beveik visada ji atpažįstama kaip virusas, greičiausiai dėl to, kad mano programa supakuota, tam, kad apsaugoti nuo disasemblerio, galimai dėl to, kad eilė žmonių įtraukia ją į botų tinklus, o gal dėl to, kad tos anti virusinės programos nepakankamai geros, to aš nežinau.
Per tuos metus daugelis žmonių naudojo mano kurtas programas ir nei vienas iš jų nepatvirtino, kad mano programa iš jų vogtu ar darytu ka nors negero. Turėkite omenį, aš galiu garantuoti failų švarumą tik tuo atveju, jei jie buvo parsisiųsti pagal oficialias nuorodas. Jei programą atsisiuntėte iš kažkur kitur - tai ten ji gali būti ir su virusu.
Vienok, mano programos išeities tekstai yra uždari ir aš negaliu įrodyti, kad ten nėra viruso. Jei manote, kad aš rašau virusus vietoje gerų programų - nenaudokite šios programos, bent jau sistemose, kur saugomi svarbūs duomenys.
- LBC nėra geras pasirinkimas dvigubam kasimui, šiame rėžime stipriai krenta Etherium kasimo greitis.


Problemų šalinimas:
1. Instaliuokite draiverius Catalyst v15.** (AMD video plokštėms).
2. Gražinkite GPU ir VRAM gamyklinius darbo rėžimus (išjunkite spartinimą)
3. Nustatykite aplinkos kintamuosius kaip buvo minėta pradžioje.
4. Nustatykite virtualios atminties kiekį lygų 16 Gb.
5. Perkraukite kompiuterį.
6. Patikrinkite aparatinė kompiuterio dalį, rezervus.
7. Nustatykite užlaikymą .bat faile(30s - 1min) prieš paleidžiant programą startuojant operacinei sistemai, ir pabandykite nustatyti "-ethi 4", sistemos stabilumo patikrinimui. Tai gali padėti sistemose, kuriose programa veikia nestabiliai.

Klausimai - atsakymai:
- Kas yra dwarfpool proxy (ETH-proxy)?
Oficiali Etherium kasimo programa nepalaiko Stratum protokolo, o tik HTTP-protokolą. Dėka to mažėja kasimo greitis dėl užlaikymų.
Tam, kad tai ištaisyti buvo sukurtas Proxy-serveris, taip, kad oficiali Etherium kasimo programa lokaliai pajungta prie proxy-serverio naudojant HTTP protokolą, o užlaikymai lokaliems tinklams dėl HTTP protokolo nėra dideli. Proxy-serveris pajungtas į pool'ą naudojant Stratum protokolą, dėl jis turi mažus užlaikymus. Šiuo metu dauguma pool'ų palaiko Stratum protokolą ir jūs turite naudoti HTTP-Startum proxi, tam kad užtikrinti sklandų bendravimą su su pool'u. Aišku galite pabandyti pajungti oficialią programą tiesiai prie pool'o per http, bet tada prarasite 10-20% pelno dėka Etherium trumpo bloko laiko. Ši programa nenaudoja HTTP protokolo, ji naudoja Stratum protokolą tiesiogiai. Tokiu būdu turite ją pajungti tiesiai prie pool'o per Stratum portą, ir ji veiks truputi greičiau , nei oficiali programa, nes ji nenaudoja tarpinių serverių tarp kasiko(miner) ir pool'o.

- Kodėl ši komandinė eilutė neveikia (escaping '&')?
  Simbolis "&" komandinėje eilutėje atskiria komandas, tam kad jį naudoti komandinėje eilutėje arba kabutes su "", arba escaping '&' (naudokite ^& Windows sistemoje).
  Nėra poreikio tai daryti *pools.txt ar config.txt failuose.
  Be viso to, visi komandinės eilutės parametrai turi būti vienoje eilutėje BAT-faile, negalima juos išskirti į kelias eilutes, tada jis neveiks.

- Kaip kasti tik Decret arba Sia monetas su šia programa?
  Nepavyks. Ši programa skirta kasti Etherium ir papildomas monetas. Norint kasti tik papildomas monetas reikia naudoti kitas programas.
 
- Kodėl Etherium kasimo greitis(hashrate) dvigubam rėžime didesnis nei kasant vien tik ETH?
  Aparatinė funkcija, tiesiog priimkite ją kaip papildomą privalumą.
 
- Ar AMD draiveris 15.12 yra privalomas ?
  Dažniausiai paskutinės versijos draiveriai dirba gerai. Bet yra ir neigiami atsiliepimai. Taip, 15.12 rekomenduojami. Rasite čia.
 
- Ar nauji draiveriai turės didesnį kasimo greitį(hashrate)?
  Dažniausiai ne, bet galite patikrinti.

- Kodėl programa ant Linux OS kasa šiek tiek lėčiau nei ant Windows OS ?  
  Tai tikėtina laiko apskaitos skirtumas abiejose platformose. Iš tiesų priimtas kasimo greitis abiejose platformose vienodas.

- Kodėl neveikia opcijos -cclock / -mclock?
  Kartais jos neveikia. Naudokite Afterburner ar Trixx po Windows, atitweak ir kitas po Linux vietoje šių nustatymų.
 
- Kodėl mano video plokštė dvigubam rėžime kaista ant 10°C labiau ?
  Tai papildomo darbo kaina. Ji taip pat suvartoja daugiau elektros energijos, dėl to įsitikinkite, kad jūsų naudojamas maitinimo blokas pakankamai galingas.
 
- Ar galima kaip nors sumažinti temperatūrą?
  Taip, skaitykite apie "-tt", "-dcri", "-ttdcr", "-li" opcijas.
 
- Ar įmanoma pakoreguoti maitinimo įtampą mano video plokštei po Linux OS?
  Paprastai tik perprogramuojant video plokštės BIOS'ą. Deja nėra standartinio būdo tam atlikti.

- Kodėl pool'as rodo mažesnį išgavimo greitį(hashrate), nei programa?
  Programa rodo "gryną" kasimo greitį(hashrate), 2% prarandami kasant dvigubam rėžime, dar 2-3% gali būti prarasti dėl ryšio kokybės, einamos pool'o sėkmės ir t.t. Be to programa dar praranda 0,5-1% dėl to, kad negali nutraukti einamojo darbo su GPU, kai gauna naują darbą(share), tai susije su "-ethi" reikšme, dėl ko pagaln nutylėjimą padariau 8 vietoje 16. Tačiau jei visada matote programoje 10% mažesnį kasimo greiti nei pool'e, reiškiasi kažkas negerai su tuo pool'u, interneto jungtimi, arba jūsų kasimo greitis yra žemas ir jūs nepalaukėte pakankamai laiko, tam kad pamatyti vidutinį 24 valandų greitį. Aš bandymams paprastai naudoju ethpool.

- Prisijunges prie nutolusios darbo vietos matau tik vieną vaizdo plokštę.
  Tai nuotolinės prieigos programos kaltė. Naudokite TeamViewer ar kokia kitą programą nuotoliniam prisijungimui.
 
- Informacijoje apie temperatūrų valdymą matau tik vieną GPU.
  Atjunkite CrossFire, nenaudokite standartinio nuotolinio prisijungimo (RDP)

- Programa veikia tik ETH rėžime, dvigubo išgavimo rėžime meta klaidas.
  Dvigubam rėžime didesnis energijos poreikis, dėl to įsitikinkite, kad maitinimo blokas yra pakankamai galingas, patikrinkite GPU darbo dažnius, ar jie nėra pakeisti.

- Klaida ""server: bind failed with error"".
  nurodykite opciją "-mport 0".

- Ar galima gauti statistiką iš programos, kaip tai daro EthMan?
  Paleiskite EthMan, po to pagaukite jo siunčiamus TCP/IP duomenis su WireShark, pamatysite JSon protokolo detales.

- Negaliu kasti ETH su video plokšte, turinčia 2GB VRAM
  Deja taip, daugiau nebegalima kasti ETH ir ETC su video plokštėmis, turinčiomis tik 2GB VRAM. Bet galite kasti kitas ETH valiutos atmainas.

- Kasu ETH valiutos atmainas ant sao video kortos su 2GB VRAM. Kai ateina devfee kasimas, programa bando nesėkmingai kasti ETH...
  naudokite opcijas " -allcoins exp", " -allpools 1".
 
- Programa sustoja, papuolus peliuko kursoriui į jos langą, OS Windows 10, kol nenuspaudžiu kokio nors klavišo. Kartais programa pakimba iki kol nenuspaudžiu kokio nors klavišo.
  Žinoma problema, sprendimas - pakoreguoti Windows nustatymus:
  https://superuser.com/questions/555160/windows-command-prompt-freezing-on-focus
  https://superuser.com/questions/419717/windows-command-prompt-freezing-randomly?rq=1
  https://superuser.com/questions/1051821/command-prompt-random-pause?rq=1
 
- Kartais programa negali prisijungti prie devfee mining serverio iš pirmo bandymo, ar tai iššaukia ilgesni devfee procesą?
  Ne, šių bandymų metu programa kasa jums.
 
- Perėjus nuo senesnės programos versijos prie naujesnės matau mažesnį išgavimo greitį, kodėl?
  Naujasnėje programos versijoje reikia vėl surasti -dcri geriausią reikšmę net ir ETH-only rėžime, paskaitykite skiltį "Tikslus derinimas". Jei nenorite to daryti naudokite -asm 0 opciją, tada bus naudojami seni GPU branduoliai.

- Kiek video plokščių palaiko programa?
  Programa palaiko 32 plokštes, nors kai kurios opcijos neveiks teisingai, tokios kaip " -di", nes supranta reikšmes nuo 0 iki 9.

- Programa sustoja ir aš jos negaliu paleisti be perkrovimo.
  Dažnai, kai OpenCL išeina iš rikiuotės, turite perkrauti kompiuterį, o ne tiesiog perkrauti programą. Kartais gali nepadėti ir minkštas perkrovimas, gali prireikti perkrovimo su Reset mygtuku. Tai susije su problema draiverių lygije, ir Windows to nemėgsta.
 
DUK # 2:
1. Jei manote, kad programa veiks toliau net išjungus maršrutizatorių, palaukite pora minučių, ji tikrai išsijungs.
2. Visus nustatymus rašykite vienoje eilutėje .bat faile - nustatymai antroje eilutėje bus ignoruojami.
3. Naudokite paskutine programos versiją, jei turite problemų su DCR ar SIA.
4. Pas mane nėra privačios 50% greitesnės programos versijos :)
5. Aš programinės įrangos kūrėjas, todėl manau, kad negaliu jums padėti teisingai sureguliuoti jusu fermą ar pateikti sąrašą reikalingų komplektuojančių detalių, prašau, užduokite šį klausimą forume, arba raskite atsakymą ten pat!
6. Prašau perskaitykite Readme.txt opcijų aprašymą ir DUK.
7. Kasti su nešiojamu kompiuteriu - bloga mintis.
8. Iš karto pool'e nepamatysite pilno kasimo greičio(hashrate), tam reikia palaukti bent jau 24 valandas.
9. Jei programa negali sukurti DAG-failo, patikrinkite kintamuosius, patikrinkite ar naudojama vaizdo plokštė turi nors 3GB VRAM, ir patikrinkite, ar pakankamai pas jus nustatytas virtualios atminties kiekis(page file). Jei visa tai nepadeda, pabandykite papildyti operatyvinės atminties(RAM).



Originalios programos aprašymą ir nuorodas atsisiuntimui rasite čia.
Rekomenduojama parduotuvė pas kinus: https://www.banggood.com/index.php?zf=2636650
Rekomenduojama kripto birža: https://www.coinbase.com/join/59529a8b84d2890635a00efe
Rekomenduoju VPS pirkti čia: https://m.do.co/c/1f7b1fa37c1c